Euro 2016

ROM NIA LA EURO. Presa maghiară s-a resemnat după calificarea tricolorilor: “Nu trebuie să ne batem capul!”

ROM NIA LA EURO. Tricolorii s-au calificat la turneul final din Franţa după o victorie cu 3-0 în faţa Insulelor Feroe, în meciul de la Thorshavn. România a acumulat 20 de puncte şi a încheiat...
Autor: Marian Popovici | 12.10.2015 | 08:36
ROM NIA LA EURO. Presa maghiară s-a resemnat după calificarea tricolorilor:

ROM NIA LA EURO. Tricolorii s-au calificat la turneul final din Franţa după o victorie cu 3-0 în faţa Insulelor Feroe, în meciul de la Thorshavn. România a acumulat 20 de puncte şi a încheiat grupa F pe locul 2, un punct mai puţin decît Irlanda de Nord şi 4 puncte peste Ungaria

ROM NIA LA EURO. Presa maghiară a recunoscut superioritatea tricolorilor şi nu face mare caz din ratarea locului 2:

Nemzetisport: “La final, diferenţa a fost destul de mare. Meritat, întrucît România este mult mai bună, iar Feroe a fost mult mai slabă decît în faţa Ungariei”, au comentat jurnaliştii de la Nemzetisport, citaţi de Ziare.com.

Mno: “Acum stăm la mîna rezultatelor, însă nu trebuie să uităm că România, echipa care ne-a trecut, este o echipă bună”

24.hu: “România a cîştigat oricum în Feroe, aşa că nu trebuie să ne batem capul prea mult cu această înfrîngere”

ROM NIA LA EURO. Ungaria are mari şanse să se califice direct de pe locul 3, fiind în acest moment cea mai bună echipă de pe poziţia a 3-a.