Penalty refuzat “tricolorilor”? Alex Chipciu a răbufnit

Iuliana Spirache
in Stiri sportive
27/03/2018, 23:19
ROMÂNIA-SUEDIA

Fotbalistul lui Anderlecht a fost ţinut de Cosmin Contra pe teren până în minutul 61 al partidei amicale dintre România şi Suedia, iar “Guriţă” a decis să-l înlocuiască pe mijlocaş cu Gicu Grozav în momentul în care “tricolorii” conduceau cu 1-0.

Cu un minut înainte ca Alex Chipciu să fie înlocuit de Cosmin Contra, mijlocaşul ofensiv se afla pe banda stângă, a driblat un adversar, iar acesta a căzut în careul Suediei. Alex Chipciu a cerut penalty, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Alex Chipciu l-a luat la rost pe Colţescu

Alex Chipciu nu s-a resemnat! În momentul în care a fost înlocuit cu Gicu Grozav, Alex Chipciu a ajuns la mijlocul terenului pentru schimbare, iar mijlocaşul care a evoluat şi pentru FCSB i-a reproşat lui Colţescu, cel care este rezervă de arbitru, penalty-ul refuzat.