Românii şi-au împărţit punctele în Ucraina! Bicfalvi, folosit 90 de minute

În etapa a 10-a din prima ligă a Ucrainei, duelul românilor Goverla - Volîn Luţk s-a terminat la egalitate, 0-0. La oaspeţi a fost titular Eric Bicfalvi, jucător convocat de Anghel Iordănescu...
Autor: Adrian Căpriţă | 03.11.2014 | 20:15

În etapa a 10-a din prima ligă a Ucrainei, duelul românilor Goverla – Volîn Luţk s-a terminat la egalitate, 0-0. La oaspeţi a fost titular Eric Bicfalvi, jucător convocat de Anghel Iordănescu la echipa naţională pentru meciul cu Irlanda de Nord.

La oaspeţi atît Bicfalvi, cît şi Matei au început din primul minut, primul fiind înlocuit de antrenor în al doilea minut al prelungirilor, în timp ce Matei a părăsit terenul după 79 de minute.

La gazde Tudose a jucat tot meciul, în timp ce Burdujan a intrat la pauză, fiind folosit o repriză.

În urma acestui rezultat, Volîn Luţk ocupă poziţia a 10-a în clasament, în timp ce Goverla este pe 13, la două puncte de ultimul loc.