Claudiu Melinte    Iuliana Spirache
in FCSB
22/04/2019, 09:35
Romario Benzar, la pământ după eliminarea din meciul Viitorul – FCSB. “E foarte greu să vorbesc după acest meci! Îmi cer scuze” GALERIE FOTO
Romario Benzar și Andreas Calcan în meciul Viitorul - FCSB 1-1. Ce spune fundașul după ce a fost eliminat

Romario Benzar e cu moralul la pământ după eliminarea din meciul jucat de FCSB pe terenul celor de la FC Viitorul Constanța. Vicecampioana României a remizat cu formația pregătită de Gică Hagi, scor 1-1, în etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, dar fundașul dreapta nu a putut să joace toate cele 90 de minute, deoarece a văzut primul cartonaș roșu din carieră.

Romario Benzar, la pământ după eliminarea din meciul Viitorul – FCSB

Romario Benzar a fost eliminat în minutul 61 al partidei FC Viitorul Constanța – FCSB, scor 1-1, iar fundașul dreapta susține că regretă că și-a lăsat echipa în 10. Mai mult, acesta a avut și un mesaj pentru coechipierii săi din lotul vicecampioanei României. Internaționalul român susține că regretă eliminarea de la Ovidiu și a explicat cum a ajuns să vadă cele două cartonașe galbene.

“Sunt foarte trist. Cum am spus, e primul roşu din carieră, nu am vrut să îl iau, dar îmi e greu să vorbesc acum. Eu am vrut să mă întorc, aveam mingea în dreapta mea, fiind mai mic am pus mâna. Am făcut două faulturi tot meciul şi am luat roşu. Asta e. E foarte greu să vorbesc după acest meci. Îmi pare rău că am luat acel cartonaş roşu, e primul din carieră. Îmi cer scuze în faţa băieţilor. Asta e” a declarat RomarioBenzar la finalul remziei din etapa a 6-a a play-off-ului, conform Telekom Sport.

Mihai Stoica, Ionuț Vînă și Romario Benzar în meciul Viitorul – FCSB 1-1

Ce spune Romario Benzar despre lupta la titlu

Romario Benzar a vorbit și despre șansele pe care FCSB le mai are la titlu. Fundașul dreapta crede că formația antrenată de Mihai Teja mai poate spera la prima poziție în clasamentul play-off-ului, deși FCSB se află la cinci puncte în spatele CFR-ului cu patru etape înainte de sfârșitul campionatului.

“Nu s-a terminat. Matematic mai avem şanse, nu ştiu dacă CFR merită titlul, când dai minge lungă 90 de minute… Nu ştiu îi lasă pe alţii să spună cine merită şi cine nu”, a mai spus Romario Benzar, fundașul dreapta al FCSB-ului, conform sursei citate mai sus.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!