Ruben Alves se așteaptă la ce e mai rău: “Mulți ne vor desființa după acest meci”

Eduard Dimiean
în Sport
26/10/2020, 23:59
Ruben Alves se așteaptă la ce e mai rău: "Mulți ne vor desființa după acest meci" (hepta)

Ruben Alves, antrenorul lui Hermannstadt se așteaptă la ce este mai rău după umilința suferită în fața celor de la FCSB.

Echipa antrenată de Toni Petrea s-a impus cu 5-0 pe teren propriu, trecând pe locul 2 în clasament la finalul partidei la egalitate de puncte cu CFR Cluj și 3 puncte în spatele Craiovei care a acumulat 21 de puncte.

Golurile roș-albaștrilor au fost marcate de Cristea 2′, Man 11′, Buș 32′, Moruțan 33′ și Tănase 72′.

Ruben Alves se așteaptă la ce e mai rău la finalul partidei

Ruben Alves, antrenorul sibienilor, se așteaptă la multe critici după înfrângerea la scor cu FCSB: “O noapte grea pentru noi, am demolat tot ce am făcut. Un meci foarte slab, asta este fotbalul. Sunt un antrenor tânăr, n-am mai pierdut cu 0-5.

Am făcut o primă repriză proastă. La pauză le-am spus că trebuie să jucăm ca de la 0-0. Acum toată lumea va pune tunurile pe noi însă le transmit tuturor să aibă încredere în noi.

Am încercat să fim ofensivi, să facem presing devreme, au profitat de spațiile din apărarea noastră. Este un rezultat al greșelilor noastre. CFR și FCSB sunt două echipe greu de învins, ambele câștigă însă pein stiluri diferite. Trebuie să ne revenim până la meciul următor.” a declarat Ruben Alves pentru Digisport.

David Caiado: “Sunt mândru de coechipierii mei”

Mijlocașul celor de la Hermannstadt, David Caiado, s-a declarat mândru de coechipierii săi la finalul partidei: “Am suferit un gol în primele minute, e foarte dificil să iei goluri atât de rapid în fata unei echipe de talia FCSB-ului. Sunt mândru de coechipierii mei, ne prezentăm scuze în fața suporterilor și le promitem meciuri mai bune.

Ne-am pierdut concentrarea. Este un meci normal pentru mine, nimic special. Nu îmi pare rău că n-am rămas la FCSB, viața merge mai departe. Experiența la FCSB n-a fost una bună, am pierdut acel meci și n-am găsit o înțelegere să rămân acolo.”

Hermannstadt se află pe locul 11 în Liga 1, cu 10 puncte acumulate în 8 partide și un golaveraj negativ -3.

Cota BETANO pentru Chindia – FCSB: 1,90 este cota pentru „peste 2,5 goluri marcate”. Vezi aici toate cotele!