Rusia – Egipt 3-1 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!

in CM 2018
19/06/2018, 22:56
Rusia – Egipt 3-1 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! GALERIE FOTO
Rusia - Egipt 3-1 a fost ultimul meci al zilei de marţi la CM 2018

Rusia – Egipt 3-1 s-a jucat în etapa a doua din Grupa A de la Campionatul Mondial 2018. Gazdele au obţinut calificarea în optimile de finală, în premieră de la destrămarea Uniunii Sovietice, după ce i-au învins pe africani şi au ajuns la şase puncte.

Startul primei reprize a fost unul echilibrat, ruşii impunându-şi jocul. După debutul energic al gazdelor, egiptenii au început să preseze, iar Mohamed Salah a ratat o ocazie mare în ultimele minute ale primei reprize. După pauză, în minutul 47, Fatzhy şi-a înscris în proprie poartă şi africanii au căzut psihic.

Salah, gol în Rusia – Egipt 3-1 la CM 2018

Şocul s-a resimţit imediat, iar Cerîșev şi Dzyuba au marcat în minutele 59 şi 62. Chiar dacă erau eliminaţi de Campionatul Mondial, egiptenii au revenit şi Mohamed Salah a marcat, în minutul 73, din penalty. După alte cinci minute, africanii au cerut o nouă lovitură de la 11 metri, însă arbitrul a preferat să nu apeleze la sistemul de video arbitraj.

Rusia – Egipt 3-1 a fost ultimul meci al zilei de marţi la CM 2018