S-a decis arbitrul de la derby-ul din sferturi! E talismanul lui Bratu

Partida de debut a lui Bratu pe banca lui Dinamo a fost amânată din cauza condiţiilor meteo. Meciul Craiova-Dinamo se va juca marţi, de la ora 17.
05.03.2018 | 18:39

Meciul dintre CS U Craiova – Dinamo, din sferturile de finală ale Cupei României, va fi extrem de important pentru Florin Bratu. Fostul atacant se va afla în faţa primului său meci pe banca dinamoviştilor, cărora le-a mai rămas un singur obiectiv în acest sezon după ratarea play-off-ului, şi anume Cupa României. Partida ar fi trebuit să se dispute la 1 martie, dar a fost amânată din cauza codului portocaliu de temperaturi foarte scăzute în judeţul Dolj.

FRF a decis ca meciul CSU Craiova – Dinamo, care se va disputa, marţi, de la ora 17.00, în sferturile de finală ale Cupei României, va fi arbitrat de clujeanul Horaţiu Feşnic. El va fi ajutat de asistenţii Valentin Avram şi Alexandru Cerei. Arbitru de rezervă va fi Iulian Călin, iar observatori Eduard Dumitrescu şi Viorel Lolea.

Feşnic a fost cu noroc în acest sezon pentru Dinamo

Cu Horaţiu Feşnic la centru, craiovenii au în palmares în acest sezon o victorie (3-1 cu Viitorul) şi două egaluri (0-0 acasă cu FC Voluntari şi 1-1 tot acasă cu Astra). De partea cealaltă dinamoviştii au câştigat 3 meciuri cu arbitrul clujean la mijloc şi au reuşit un egal: 3-0 cu Juventus, 1-0 cu Sepsi, 4-3 cu Chiajna şi 0-0 la Botoşani. Mai mult, Horaţiu Feşnic a fost la centru şi când Florin Bratu a câştigat vara trecută Turneul Elitelor cu echipa U19 a lui Dinamo.