S-a terminat chinul! Dinamo a înscris după 606 minute într-un meci oficial. Video

Alin Miu
in Dinamo
02/08/2019, 22:41
Dinamo a înscris după 606 minute într-un meci oficial

Dinamo a marcat primul său gol din acest sezon în partida cu Academica Clinceni, contând pentru etapa a 4-a din Liga 1 Casa Pariurilor.

Luând în calcul și meciurile oficiale din precedentul sezon, „câinii” nu mai reușiseră să marcheze din data de 18 mai, când învingeau Chiajna cu 2-0. Au fost 606 minute de agonie pentru dinamoviști, care în cele din urmă cu spart gheața prin Daniel Popa, în minutul 52 al meciului cu nou-promovata Academica Clinceni.

Dinamo a avut cea mai slabă clasare din istoria clubului în precedentul sezon, însă startul din actuala stagiune a foct încă și mai rău, cu trei înfrângeri la zero din tot atâtea meciuri jucate.

Dinamo a avut însă un program de coșmar, înfruntând trei echipe de play-off, pe Viitorul, Craiova și CFR Cluj. Teoretic, dinamoviștii au un program mai ușor în următoarea perioade, cu dispute împotriva unor echipe precum Clinceni, Chindia, Hermannstadt și Poli Iași.

Clubul se confruntă cu mari probleme însă atât la nivel sportiv, cât mai ales la nivel administrativ. Ionuț Negoiță încearcă să vândă clubul, dar până acum nu a găsit un cumpărător, astfel că fanii s-au întors împotriva sa și a celorlalți oameni din conducere, inclusiv împotriva lui Florin Prunea.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!