Video. Cavani s-a făcut de râs! Cum a putut să rateze atacantul lui PSG

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Saint-Etienne a reuşit să producă surpriza etapei în Ligue 1 şi a obţinut un punct în meciul cu PSG, scor 1-1. Formaţia antrenată de Jean-Louis Gasset ar fi putut să obţină toate punctele, însă Mathieu Debuchy şi-a marcat în proprie poartă în minutele de prelungiri ale meciului.

Edinson Cavani a început meciul pe banca de rezerve, atacantul de 31 de ani fiind introdus pe teren, în locul lui Javier Pastore, în minutul 68. Opt minute mai târziu, internaţionalul uruguayan a ratat incredibil, trimiţând mingea pe lângă poarta goală a celor de la Saint-Etienne.

Tannane, ocazie mare în Saint-Etienne – PSG 1-1

Anterior ratării lui Edinson Cavani, gazdele au trecut pe lângă golul doi, după ce Oussama Tannane a lovit bara transversală a parizienilor. După meciul de pe “Stade Geoffroy-Guichard”, PSG s-a distanţat la 17 puncte de AS Monaco, care joacă sâmbătă, de la ora 18:00, cu Nantes.