Video. Coşmar pentru Fane Radu şi Lazio! Trei goluri în patru minute!

Razvan Nicolae
in Stiri sportive
12/04/2018, 23:50

UPDATE, ora 23:57 / Salzburg a câştigat manşa retur, scor 4-1, şi s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor. Lazio a părăsit competiţia după un meci de coşmar. AFLĂ AICI CARE SUNT CELELALTE TREI ECHIPE DIN SEMIFINALE.

Salzburg a pierdut manşa tur, jucată la Roma, în faţa lui Lazio, scor 2-4, iar italienii erau mari favoriţi să se califice în semifinalele Europa League. În retur, jucătorii antrenaţi de Simeone Inzaghi au deschis scorul prin Ciro Immobile în minutul 55, însă a urmat un coşmar pentru italieni. VEZI VIDEO AICI.

Austriecii au egalat imediat, prin Munas Dabbur, iar Salzburg a început să spere. În minutul 71, lazialii au avut şansa să închidă soarta calificării, însă Luis Alberto a ratat o ocazie uriaşă, mingea atacantului fiind o pradă uşoară pentru portarul austriecilor.

Patru minute de vis în Salzburg – Lazio

Imediat după ratare, pe contraatac, Haidara a dus scorul la 2-1 pentru Salzburg. Mai mult decât atât, Hee-Chan Hwang şi Stefan Lainer au marcat în minutele 74, respectiv 76, iar campioana Austriei i-a amuţit pe italieni.