VIDEO / ”Spionajul” a dat roade! Genoa s-a impus în ”Derby della Lanterna”

Claudiu Melinte
în Nicio categorie
15/09/2013, 23:41

UPDATE / Înainte de această partidă s-a declanşat un adevărat scandal. Un membru al staff-ului tehnic al lui Genoa a fost ”prins” de tabăra rivală în timp ce spiona antrenamentele Sampdoriei. Se pare că ”spionajul” a dat roade pentru echipa oaspete, întrucît a cîştigat cu 3-0! Genoa a deschis repede scorul. În minutul 9 Antonini a marcat, după o pasă a lui Biondi. Minutul 50 a fost sinonim cu golul de 2-0, Calaio fiind autorul golului. Neputinţa Sampdoriei a fost concluzionată de Lodi, care a marcat pentru 3-0.

Vezi video AICI!

Sampdoria – Genoa, ora 21:45

Il Derby della Lanterna, cum e cunoscut războiul Genovei, are loc între două echipe care vor avea viaţă grea pentru supravieţuire. Sampdoria vine după un egal de luptă la Bologna, dar Genoa a cunoscut zgîlţîiala unui seism de gradul 5 pe teren propriu în runda precedentă, cu Fiorentina pe post de autoare a cataclismului. Meciul vine repede, la început de sezon, şi asta face greu de dat un pronostic privind şansele, deoarece după numai două etape nu-ţi poţi face o idee clară despre forţa ofensivă a celor două formaţii din Genova. De aceea, cu riscul de rigoare, un PSFX pare destul de probabil şi posibil.