Santiago Solari, debut cu victorie la Real Madrid, în Cupa Spaniei. Barcelona s-a chinuit cu Leonesa

31.10.2018 | 23:44
Santiago Solari debutează pe banca lui Real Madrid. Meci facil cu Mellila, formație de liga a treia, în Cupa Spaniei.

UPDATE, ora 00:20 / FC Barcelona se impune în cele din urmă pe terenul celor de la Cultural Leonesa, chiar dacă după un joc foarte modest. Lenglet a marcat singurul gol al partidei, în prelungiri, după o centrare a lui Dembele. Vezi golul aici

UPDATE, ora 23:20 / Cultural Leonesa – FC Barcelona este 0-0 la pauză. Evoluţie modestă a catalanilor, în condiţiile în care vedetele echipei lipsesc.

UPDATE, ora 22:23 / Real Madrid marchează două goluri şi în repriza a doua, prin Odriozola şi Gonzales, astfel că “albii” încep perfect sub comanda lui Santiago Solari, 4-0 cu Melilla, în Cupa Spaniei. Vezi golurile aici. Urmează Cultural Leonesa – FC Barcelona, cu următoarea formulă de start a deţinătoarei trofeului: Cillessen – Semedo, Cuenca, Brandariz, Miranda – D. Suarez, Samper, A. Vidal – Malcom, Munir, Dembele.

UPDATE, ora 21:25 / S-a terminat prima repriză a partidei Melilla – Real Madrid, iar galacticii conduc cu 2-0. Benzema și Asensio au marcat la debutul lui Santiago Solari. Vezi golurile aici

Santiago Solari debutează pe banca lui Real Madrid. De la ora 20:30 în fața celor de la Melilla, în 16-imile Cupei Spaniei. Va fi primul meci al galacticilor sub comanda lui Santiago Solari, cel care a fost ales ca înlocuitor pentru Julen Lopetegui, cel puțin ca soluție interimară. Real Madrid are o singură victorie în ultimele șapte partide și vine după dezastrul de pe Camp Nou, 1-5 în fața Barcelonei.

Santiago Solari a ales o formulă cu destul de multe nume importante, chiar dacă adversarul, Melilla, este unul modest, din liga a treia spaniolă. Astfel, Real Madrid va începe partida în următoarea formulă: Navas – Odriozola, J. Sanchez, Ramos, Reguilon – Vasquez, Ceballos, Llorente, Asensio – Benzema, Vinicius. Returul se va disputa pe 5 decembrie, la Madrid.

Santiago Solari debutează pe banca lui Real Madrid. Și FC Barcelona înfruntă o echipă de liga a treia

Și liderul din Primera Division, FC Barcelona, joacă astăzi în Cupa Spaniei, tot în faza 16-imilor. Echipa antrenată de Ernesto Valverde. Catalanii o înfruntă pe Cultural Leonesa, formație din liga a treia spaniolă. Catalanii sunt cu moralul la nivel foarte ridicat, după victoria spectaculoasă obținută în El Clasico, în fața marii rivale, Real Madrid.

În plus, o altă veste bună a venit astăzi pentru fanii catalani. Leo Messi a revenit la antrenamente și este așteptat să revină mai repede decât se anticipa. Desigur, nu în această seară. Decarul Barcelonei nu face parte din lotul pentru partida cu Leonesa. De altfel, Valverde a decis să le dea liber celor mai importante vedete ale echipei. Luis Suarez, Coutinho, Pique, Busquets, Rakitic, Alba și Ter Stegen nu fac parte din lot. Sunt prezenți, în schimb, Semedo, Arthur, Dembele, Rafinha, Malcolm, Lenglet, Munir, Vidal, Sergi Roberto, dar și mai mulți jucători din academia catalanilor.