Scandal la Astra – FCSB cu Denis Alibec și Adrian Stoian. Ce au făcut pe scara de la subsol. FOTO EXCLUSIV

18.03.2019 | 19:49
Scandal la Astra  FCSB cu Denis Alibec si Adrian Stoian Ce au facut pe scara de la subsol FOTO EXCLUSIV

Denis Alibec a intrat pe teren în minutul 72 al meciului Astra – FCSB 0-2, revenind în echipa giurgiuvenilor după o accidentare. Unii se așteptau ca Denis să fie titular, dar fostul atacant al roș-albaștrilor nu era pregătit fizic pentru a evolua din primul minut. Însă Alibec nu are niciun fel de probleme atunci când este vorba despre viciile sale. FANATIK a aflat scandalul pe care acesta a fost aproape de a-l provoca înainte de meci, dar nu singur, ci împreună cu adversarul său Adrian Stoian.

Denis Alibec și Adrian Stoian s-au ascuns pentru a fuma, înainte de Astra – FCSB, pe scara de la subsol!

Cu circa o oră înainte de începerea partidei, când echipele erau la inspecția gazonului, Denis Alibec a revenit la vestiare, iar pe culoar s-a întâlnit cu foști colegi de-ai săi de la FCSB. S-a îmbrățișat cu „Pufi” Bălgrădean, s-a salutat cu Lucian Filip, apoi l-a luat deoparte pe „italianul” Adrian Stoian și au plecat.

FANATIK a aflat că Alibec și Adrian Stoian, probabil la solicitarea celui de-al doilea care nu era de-al casei și nu cunoștea un loc mai retras, s-au decis să aibă o mică discuție la o țigară. Totul departe de ochii indiscreți ai colegilor, dar mai ales ai presei. Au ales scara de la subsol, exact în dreptul unei geam întredeschis. Au rămas acolo aproape 10 minute, apoi au revenit alături de colegi, ambii fiind rezerve. Dar întâmplarea putea avea repercusiuni importante.

Scandal cu Denis Alibec și Adrian Stoian la Astra - FCSB. Unde au fumat!
Denis Alibec obișnuiește să fumeze înainte de meciuri în acest loc, chiar lângă geamul întredeschis. Aici a tras o țigară și cu „italianul” Stoian

Responsabilul cu siguranța era disperat: „Iar mi-a tras-o Alibec! Nici chiștoacele nu le-a luat, plus problemele cu pompierii!”

Din informațiile FANATIK, faptul că Alibec și Stoian au fumat în acel loc putea să creeze neplăceri clubului gazdă. Este vorba despre emoțiile pe care le-a avut responsabilul cu siguranța al Astrei. Puteau fi mari probleme cu cei de la pompieri, având în vedere zona unde au fumat cei doi.

De fapt, la final, omul care are grijă să nu apară lucruri neprevăzute în zona vestiarelor era disperat că situația cu Alibec nu este ceva singular, ci un lucru deja obișnuit iar nimeni nu ia nicio măsură. „Iar mi-a tras-o ăla! Nu se mai poate cu Denis ăsta! Și nici măcar nu a luat chiștoacele de pe jos! Au rămas pe scări, aproape de hidrant! Bine că nu au intrat ăia de la pompieri acolo că atunci să vezi probleme! Am scăpat și de data asta!”, s-a plâns acesta.

FANATIK a intrat în posesia imaginilor cu resturile pe care Alibec și Stoian le-au lăsat după discuția la țigară. VEZI POZELE EXCLUSIVE ÎN GALERIA FOTO.

Denis Alibec era afectat la declarații, dar a doua zi a uitat totul și a ieșit cu iubita?)

Chiar dacă a jucat în ultimele minute ale meciului Astra – FCSB, Denis Alibec nu a reușit să pericliteze victoria fostei sale echipe. La final, întrebat despre acuzele de blat apărute în media, jucătorul Astrei părea afectat. „Dacă ar veni patronul în vestiar să ne spună că e blat, n-ar intra nimeni pe teren. Astea sunt speculații ale oamenilor care nu știu fotbal. Azi nu meritam victoria. Am jucat foarte prost. Probabil că ne-am atins obiectivul și am lăsat garda jos. ”, a spus Denis duminică seara.

Indispoziția i-a trecut destul de repede, pentru că luni dimineață Denis a decis să se relaxeze și să uite ce a fost. FANATIK a publicat imagini cu Denis și iubita sa la cumpărături, într-un magazin de încălțăminte, cei doi fiind foarte bine dispuși.

Denis Alibec a absentat câteva meciuri la Astra din cauza unei probleme la menisc