CORESPONDENȚĂ DIN PLOIEȘTI
Andrei Trifan    Cristi Coste    Traian Terzian
in Cupa Romaniei
25/05/2019, 21:10
Scandal la pauza finalei Cupei României! Enache a țipat la arbitri, Hagi a urlat la cei de la Astra CORESPONDENȚĂ DIN PLOIEȘTI
Tensiunea la finala Cupei României dintre Astra Giurgiu și FC Viitorul este la nivel maxim, iar la pauza meciului s-a iscat un scandal

Tensiunea la finala Cupei României dintre Astra Giurgiu și FC Viitorul este la nivel maxim, iar la pauza meciului s-a iscat un scandal pe drumul spre intrarea pe tunelul care duce la vestiarele stadionului Ilie Oană din Ploiești. Oficialii celor două echipe și-a vărsat nervii pe cine le-a ieșit în cale, dar spiritele s-au liniștit apoi.

Scandal la pauza finalei Cupei României

Scandalul de la pauza finalei Cupei României, atunci când antrenorul Astrei, Costel Enache, și atacantul Denis Alibec i-au reproșat arbitrului de rezervă Andrei Chivulete că nu a văzut ceva la o fază. Apoi, tehnicianul giurgiuvenilor a mers la centralul Radu Petrescu și a urlat la el. În scandal s-a implicat și Gică Hagi care a țipat la oficialii Astrei.

Astra Giurgiu conduce FC Viitorul la pauză cu scorul de 1-0 după golul marcat de Denis Alibec din lovitură liberă. Gică Hagi și-a ieșit din minți încă din secunda 3 a întâlnirii de la Ploiești, atunci când l-a certat pe Denis Drăguș.