Greşeală uriaşă! Ovidiu Hațegan a dat offside după două minute la golul perfect valabil marcat de Benzar!

Andrei Trifan    Cristi Coste    Alexandru Năstase
în FCSB
31/03/2019, 22:02
Faza de joc în urma căruia Hațegan a decis anularea golului marcat de Benzar

Scandalos! Ovidiu Hațegan a dat offside după două minute la golul perfect valabil marcat de Benzar! Astfel, în minutul 54 al derby-ului de pe Național Arena, roș albaștrii au marcat pentru a treia oară. S-a întâmplat în urma unei faze de joc orchestrată în flancul drept. Acolo s-a dus mingea pe care Benzar a reușit să o împingă în poarta Universității Craiova. Jucătorii lui Teja au celebrat golul, oltenii păreau la pământ și, cel mai important, Ovidiu Hațegan a arătat centrul terenului.

Scandalos! Ovidiu Hațegan a dat offside după două minute la golul perfect valabil marcat de Benzar!

La două minute distanță, timp în care roș albaștrii încă mai sărbătoreau golul, Hațegan s-a răzgândit și a făcut semne disperat că i s-a transmis în cască faptul că a fost offside. Aproape imediat, jucătorii FCSB-ului au luat foc și au mers să-i ceară socoteală arbitrului central, dar și tușierului. Și Hațegan a fost să discute cu arbitrul asistent, însă, a menținut decizia că golul trebuie anulat și mingea repusă în joc de către olteni.

Și banca FCSB-ului a cerut detalii suplimentare arbitrilor, dar Hațegan a fost de neînduplecat. Tabela de marcaj a fost modificată imediat și scorul a rămas 2-2 după aproape o oră de joc între cele două combatante.