Scene incredibile în meciul Viitorul – Partizan! Savo Milosevic şi-a scos echipa de pe teren în minutul 89. VIDEO

22.01.2020 | 15:47
Scene incredibile in meciul Viitorul  Partizan Savo Milosevic sia scos echipa de pe teren in minutul 89 VIDEO

Viitorul a jucat într-un meci amical împotriva celor de la Partizan Belgrad în cantonamentul din Antalya. Confruntarea s-a încheiat cu scandal. Antrenorul sârbilor, Savo Milosevic, a scos echipa de pe teren în minutul 89, deşi echipa sa conducea cu 1-0.

Scene incredibile în meciul Viitorul – Partizan! Milosevic a scos echipa de pe teren

Milosevic a fost nemulţumit de faptul că arbitrul nu a acordat un penalty la un fault mai dur făcut de Cătălin Căbuz în suprafaţa de pedeapsă. Fostul internaţional sârb şi-a ieşit din minţi, a intrat pe teren şi i-a scos pe jucătorii săi de pe gazon.

Echipa lui Hagi a avut şansa să deschidă scorul în prima repriză. George Ganea a fost faultat în careu de portarul advers, însă Alexi Pitu a executat slab lovitura de pedeapsă din minutul 28. Stefanovic a parat penalty-ul.

VEZI VIDEO FAZA ÎN CARE MILOSEVIC ŞI-A SCOS ECHIPA DE PE TEREN:

Viitorul, pe ultimul loc de play-off! Patru etape de foc pentru Gheorghe Hagi

Viitorul pregăteşte a doua parte a sezonului, echipa lui Gheorghe Hagi având emoţii pentru calificarea în play-off. Formaţia “Regelui” este pe locul 6 în clasamentul din Casa Pariurilor Liga 1, având doar două puncte avans de FC Botoşani, prima echipă de sub linia play-off-ului.

Primul meci oficial al echipei lui Gheorghe Hagi din 2020 va avea loc pe 3 februarie, de la ora 20:00, împotriva celor de la Poli Iaşi. Se anunţă un meci complicat pentru “Rege”, în condiţiile în care moldovenii au fost preluaţi în această iarnă de Mircea Rednic.

Gheorghe Hagi a fost foarte dezamăgit la finalul anului trecut după înfrângerea cu 0-1 în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, care a aruncat Viitorul pe locul 6, cu o misiune destul de complicată pentru play-off:

“Bine că s-a terminat anul. Suntem acolo. Anul care vine avem patru meciuri şi trebuie să luptăm pentru a intra în play-off. Din păcate, sunt şi perioade din acestea. Am început foarte bine sezonul, am mers bine şi am terminat mai puţin bine sau prost.

Dar asta e. Suntem încă acolo, ne luptăm. Sperăm să luăm decizii bune în această iarnă. Vom analiza toate în această perioadă, ce am făcut bine, ce n-am făcut bine, fiecare cu randamentul lui”, a spus Gheorghe Hagi.

Din sezonul 2015-2016 de când este folosit sistemul cu play-off / play-out, Viitorul nu a ratat niciodată calificarea în primele 6. De altfel, în anul 2017, echipa lui Gheorghe Hagi a devenit în premieră campioana României.