Scene incredibile în timpul meciului Barcelona – Sevilla 6-1 și reacția oamenilor din studioul TV. Video

Alin Miu
în Fotbal international
31/01/2019, 20:55
Scene incredibile în timpul meciului Barcelona - Sevilla 6-1

Barcelona a câștigat cu 6-1 partida jucată pe Camp Nou cu Sevilla, contând pentru manșa retur din sferturile de finală ale Cupei Ligii. Catalanii au întors astfel rezultatul de 0-2 înregistrat în tur și s-au calificat în semifinalele competiției.

Înainte de această partidă s-a jucat și meciul Betis Sevilla – Espanyol, decis în prelungiri și tranșat în favoarea gazdelor. Interviurile de la finalul acestui meci au fost programate în timp ce la Barcelona se disputa cea de-a doua repriză.

Scene incredibile în timpul meciului Barcelona – Sevilla 6-1

În momentul când veteranul Joaquin le răspundea reporterilor, din vestiarul lui Betis s-au putut auzi urlete de bucurie datorită golului de 5-1 marcat de Barcelona. Cei de la Betis s-au bucurat și mai zgomotos atunci când catalanii au înscris golul de 6-1, spre amuzamentul și totodată indignarea celor prezenți în studioul TV.

VIDEO AICI

Betis și FC Sevilla sunt cele mai importante echipe din orașul andaluz și rivale eterne.

Următorul derby dintre Sevilla și Betis este programat pe 14 aprilie. În turul acestui campionat, Betis și-a învins cu 1-0 marea rivală. Totuși, în clasament, Sevilla stă mult mai bine. Ocupă locul 4 și are șanse mari să joace direct în grupele Ligii Campionilor anul viitor.

De cealaltă parte, Betis se află pe locul 8, la 7 lungimi distanță de rivala locală.

Posibil duel în Europa League

Sevilla și Betis se pot întâlni din nou în Europa League, așa cum s-a întâmplat în 2014, când Sevilla a avut câștig de cauză într-o dublă manșă decisă la penalty-uri. Cele două echipe vor juca în luna februarie în șaisprezecimile competiției.

Betis îi înfruntă pe francezii de la Rennes, în timp ce Sevilla are un duel greu cu italienii de la Lazio.