Nicio categorie

Schurrle, NEAMŢUL cu călcîi BRAZILIAN, care joacă în ANGLIA

Germania s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale după un meci mai complicat decît se aşteapta, contra Algeriei. Europenii s-au impus cu 1-0, printr-un gol marcat în...
01.07.2014 | 01:37

Germania s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale după un meci mai complicat decît se aşteapta, contra Algeriei. Europenii s-au impus cu 1-0, printr-un gol marcat în prelunigirile meciului.

Partida a fost cîştigată de nemţi printr-un gol marcat în prelungiri, după ce în timpul regulamentar a fost 0-0, autorul acestuia fiind Andre Schurrle. Jucătorul lui Chelsea Londra a înscris primul său gol la acest Mondial, însă momentul ales a fost unul perfect, în prelungirile optimilor de finală.

Schurrle a înscris golul 14 pentru naţionala Germaniei, reuşit în cel de-al 36-lea meci pentru naţionala lui Low. Mijlocaşul ofensiv a avut un sezon foarte bun la Chelsea, pentru care a evoluat în 43 de meciuri, în timpul cărora a înscris 9 goluri.

Conform transfermarkt.de, valoarea de piaţă a vedetei din naţionala Germaniei este de 18 milioane de euro.