VIDEO. Scor fluviu în Turcia! Raul Rusescu, GOL în duelul cu Stoican!

Claudiu Melinte
in Stiri sportive
22/07/2016, 00:01

Raul Rusescu a cîştigat clar duelul cu Flavius Stoican din Liga Europa. Osmanlispor s-a impus cu 5-0 în faţa lui Zimbru.

Venit de pe banca de rezerve cu un sfert de oră înainte de final, fostul stelist a reuşit să marcheze ultimul gol al echipei sale în minutul 83. Celelalta patru goluri ale meciului au fost marcate de Umar (3) şi Kilicaslan.  7-2 la general

VEZI GOLUL ROMÂNULUI AICI

Scorul la general a fost 7-2 pentru gruparea din Turcia. În Moldova, scorul a fost 2-2. Astfel, Osmanlispor s-a calificat în turul 3 preliminar, acolo unde o va întîlni pe Nomme Kalju, din Estonia.