Carousel hot news

Fosta echipă a lui Marius Niculae, Inverness, a trăit momente de groază sâmbătă în timpul partidei de pe teren propriu cu Peterhead, scor 3-0, din Cupa Challenge. Mijlocaşul Liam Polworth a...
Autor: Vicentiu Dinescu | 09.10.2017 | 12:58

Fosta echipă a lui Marius Niculae, Inverness, a trăit momente de groază sâmbătă în timpul partidei de pe teren propriu cu Peterhead, scor 3-0, din Cupa Challenge. Mijlocaşul Liam Polworth a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, dar a înnebunit după ce a fost schimbat în minutul 87 şi l-a lovit pe unul dintre secunzii antrenorului John Robertson.

Polworth a deschis scorul în minutul 2 al partidei cu Peterhead şi a dat pasa decisivă la reuşita lui Calder, în minutul 51. Calificarea în sferturile de finală ale Cupei Challenge a fost umbrită de incidentul creat de Liam Polworth după ce a fost înlocuit. Presa insulară l-a surprins pe jucător cum îl loveşte pe Scott Kellacher, unul dintre secunzii de la Inverness. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA 7 pentru a vedea programul şi rezultatele din celelalte jocuri din preliminariile CM 2018! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi.

Inverness a retrogradat în liga a doua din Scoţia

În pozele apărute în presă se vede cum Liam Polworth îl loveşte pe Scott Kellacher, iar apoi jucătorul este oprit de oamenii aflaţi la intrarea spre vestiare, printre care şi managerul John Robertson. Clubul Inverness, care are în palmares o Cupă a Scoţiei, trece prin momente dificile, după ce a retrogradat la finalul sezonului trecut în liga a doua scoţiană.

Nici noul sezon nu este unul mai bun pentru Inverness, care după disputarea a opt etape din liga secundă se află pe penultimul loc în clasament, cu doar cinci puncte acumulate. Atacantul Marius Niculae a jucat pentru Inverness în sezonul 2007-2008. Fostul internaţional a marcat opt goluri în 35 de partide jucate la formaţia scoţiană.