Se ştiu duelurile din sferturile Cupei Ligii Angliei! Echipele din Manchester au adversare facile, Liverpool joacă la Aston Villa. Klopp ameninţă cu neprezentarea

Iulian Pavel
în Stiri sportive
31/10/2019, 11:47
Jurgen Klopp ameninţă cu neprezentarea lui Liverpool în sferturile Cupei Ligii Angliei. sursa foto: hepta.ro

Aseară s-au disputat ultimele meciuri din optimile Cupei Ligii Angliei, iar Liverpool şi Manchester United s-au calificat după meciuri superbe. Cel mai frumos meci al anului s-a desfăşurat pe “Anfield”, unde Liverpool şi Arsenal au remizat într-un meci cu 10 goluri, scor 5-5. United a câştigat în deplasare cu Chelsea şi a avut noroc pentru sferturi. În această dimineaţă, Federaţia a anunţat meciurile din sferturile Cupei Ligii, iar Klopp ameninţă cu neprezentarea echipei în următoarea fază a competiţiei.

Liverpool ameninţă: “Nu ne prezentăm în sferturi”

Jurgen Klopp a ameninţat cu neprezentarea lui Liverpool în sferturi, fiind nemulţumit de programările din cele 3 competiţii engleze: “Dacă nu vor găsi o zi potrivită pentru noi, nu 3 dimineaţa sau în ziua de Crăciun, noi nu vom mai juca. Ei trebuie să ia această decizie, trebuie să se gândească la aceste lucruri. Dacă ai programări unde o echipă nu poate fi prezentă, chiar trebuie să te gândeşti la lista de programări.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Sper că totul va începe acum. Eu aşa cred că este fair-play şi această problemă este evidentă acum. Nu vom fi victima acestei probleme. Am jucat aseară, am vrut să câştigăm, am făcut-o, dar dacă nu vor găsi o zi potrivită pentru noi şi cine ne va fi adversară va merge mai departe. Sau Arsenal va juca împotriva lor”, a tunat şeful lui Liverpool. “Cormoranii” sunt pe primul loc în Premier League şi se luptă pentru calificarea în primăvara Ligii Campionilor.

Echipele din Manchester au adversare facile, Liverpool joacă la Aston Villa

Declaraţia a fost dată înainte de tragerea la sorţi din această dimineaţă, când Liverpool a aflat că va juca în deplasare cu Aston Villa. Cele două formaţii se vor întâlni şi în Premier League, chiar în acest weekend. În schimb, formaţiile din Manchester au avut noroc. United va juca pe teren propriu împotriva lui Colchester, iar City în deplasare cu Oxford. Al patrulea meci din sferturi le pune faţă în faţă pe Everton şi Leicester.