Sepsi – CFR Cluj 1-2, în etapa 13 din Liga 1 Betano. Campioana încheie turul pe primul loc

Autori: Claudiu Surmei, Mirela Apostol | 28.10.2018 | 22:57
Sepsi - CFR Cluj LIVE Online la TV Digi Sport, Telekom - Liga 1 Betano.

Liderul campionatului, CFR Cluj, încheie în deplasare turul sezonului regular, urmând să evolueze pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe, din Covasna, în partida cu Sepsi, programată duminică, 28 octombrie, de la ora 21:00. Duelul Sepsi – CFR Cluj va fi transmis pe FANATIK.RO, precum şi ONLINE TV, în format LIVE VIDEO, pe Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE. Final de meci. CFR Cluj se impune cu scorul de 2-1 şi termină turul sezonului regular pe prima treaptă a clasamentului, cu două puncte peste FCSB, care e pe doi,

UPDATE. Min, 90: Execută Deac şi înscrie! CFR Cluj conduce din nou. Două minute mai târziu, Conceicao îl schimbă cu Baptista.

UPDATE. Min. 89: CFR Cluj primeşte penalty după un fault al lui Vaşvari asupra lui Mureşan. Jucătorul lui Sepsi vede cartonaşul galben.

UPDATE, ora 22:42 / Florin Ştefan aduce egalarea cu un şut trimis cu stângul din interiorul careului. Este 1-1 din minutul 80.

UPDATE, ora 22:25 / Mate Males este eliminat din minutul 65, după un fault de K1 asupra lui Tandia.

UPDATE, ora 21.45 / E pauză la Sfântu Gheorghe. Sepsi este condusă cu 1-0 de CFR Cluj, prin golul marcat de Omrani.

UPDATE, ora 21.40 / Încă un cartonaș galben, de această dată arătat celor de la Sepsi. A fost sancționat Drăghici.

UPDATE, ora 21.26 / Omrani primește cartonașul galben.

UPDATE, ora 21.24 / Sepsi a ratat o ocazie imensă! Tandia a șutat la colțul lung, dar Arlauskis a scos în corner.

UPDATE, ora 21.17 / Billel Omrani a deschis scorul în minutul 14. VIDEO

UPDATE, ora 21.00 / S-a dat startul în Sepsi – CFR Cluj.

UPDATE. Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Males, Bordeianu – Deac, Ţucudean, Omrani

Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Karnitskiy, Velev – Mensah, Vaşvari, Drăghici – Tandia

Gazda Sepsi poate fi considerată surpriza campionatului, iar antrenorul lui Sepsi, Eugen Neagoe, nu se sfieşte să spună că se luptă cu echipa pentru un obiectiv înalt, acela de a câştiga campionatul! În runda precedentă, aceştia s-au impus în deplasare în faţa fostei campioane a României, Viitorul Constanţa, cu scorul de 3-2 într-un duel spectaculos.

Sepsi – CFR Cluj Live Online la TV pe Digi și Telekom

Echipa antrenată de Antonio Conceicao vine tot după o victorie, însă obţinută la limită, scor 1-0, în faţa celor de la FC Politehnica Iaşi, iar marcatorul unicului gol a fost Andrei Mureşan. Înainte de startul etapei a 13-a, CFR Cluj este liderul campionatului, cu 23 de puncte, cu două peste ocupanta locului doi, FCSB. Sepsi OSK Sf Gheorghe se află pe locul şase, ultimul care dă posibilitatatea de a evolua în play-off, având 19 puncte, fiind la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova şi Viitorul Constanţa, dar având golaveraj superior.

Fază de joc din meciul de fotbal dintre FC Viitorul şi Sepsi OSK Sfântu Gheorghe din etapa a XII-a a Ligii 1 Betano, disputat pe Stadionul Central din Ovidiu, sâmbătă, 20 octombrie 2018.
Fază de joc din meciul de fotbal dintre FC Viitorul şi Sepsi OSK Sfântu Gheorghe din etapa a XII-a a Ligii 1 Betano

Înaintea meciului cu Sepsi Sf Gheorghe, CFR Cluj a anunţat că are un nou membru în conducerea administrativă, pe Daniel Stanciu, cel care va fi director sportiv. Partida Sepsi OSK Sf Gheorghe – CFR Cluj va avea loc duminică, 28 octombrie, de la ora 21:00, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.