Sepsi – FCSB 4-2. Prima victorie din istorie împotriva roș albaștrilor

05.12.2018 | 21:23
Sepsi  FCSB 42 Prima victorie din istorie impotriva ros albastrilor

Sepsi OSK – FCSB s-a jucat  în etapa cu numărul 18 din Liga 1 Betano. Teixeira s-a accidentat în minutul 21, apoi totul s-a prăbușit pentru trupa lui Nicolae Dică. Gazdele au marcat de două ori în patru minute, după care au înscris al treilea gol în actul secund. S-a terminat până la urmă 4-2 și Sepsi a urcat pe 5 în clasament. De partea cealaltă, trupa lui Dică a rămas pe 2, dar la 5 puncte de CFR LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Vezi toate detaliile partidelor accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE ORA 21.57 / Sepsi se impune cu 4-2 și câștigă derby-ul cu FCSB! Cei din Sf Gheorghe ajung pe treapta a cincea în urma rezultatului. Elevii lui Dică pierd teren. Au de recuperat acum un ecart de 5 puncte față de CFR Cluj

Min 92/ GOOOOOL SEPSI! Mensah înscrie la prima atingere de minge. Un nou contraatac școală al gazdelor finalizat și Sepsi se impune în fața FCSB-ului  VEZI GOLUL

Min 88/ GOOOOOL FCSB! Raul Rusescu execută perfect o lovitură liberă și marchează al doilea gol al roș albaștrilor  VEZI GOLUL

Min 61/ GOOOOOL FCSB!  Florinel Coman trimite prfect cu capul și îl învinge pe Fejer. Este 3-1 și oamenii lui Nicolae Dică se grăbesc să repună mingea în joc  VEZI GOLUL

Min 52/ GOOOOOL SEPSI! Tandia îl execută cu sânge rece pe Bălgrădean de la punctul cu var  VEZI GOLUL

Min 51/ Penalty pentru Sepsi. Arbitrul dictează ușor lovitură de la 11 metri pentru gazde

Min 35 / GOOOOOL SEPSI! O nouă contră a gazdelor, mingea ajunge în careu la Florin Ștefan care trimite în poartă cu călcâiul în ciuda opoziției fundașilor  VEZI GOLUL

Min 31 / GOOOOOL SEPSI! Contraatac școală semnat de gazde. Centrare de pe partea stângă și Vașvari trimite în poarta roș albaștrilor VEZI GOLUL

Min 30 / Teixeira este înlocuit de Mihai Roman

Min 25 / Teixeira dă mingea afară și face semne că nu mai poate continua

Min 18 / Teixeira semnează prima oportunitate de gol a roș albaștrilor. Șutul portughezului este prins de Fejer.

Min 4 / Prima ocazie a meciului aparține gazdelor. Sato centrează, Vașvari trimite cu capul, dar Bălgrădean nu are emoții.

UPDATE ORA 20.00 / A început meciul Sepsi – FCSB

UPDATE ORA 18.40 / Avem echipa de start a FCSB-ului

UPDATE ORA 18.35 / Sepsi: Fejér – Moura ,Viera, Jovanovic, Sato – Rus, Velev – Nouvier, Vasvari, Stefan – Tandia

Întâlnirea dintre Sepsi OSK şi FCSB are loc pe “Stadionul Municipal” din Sfântu Gheorghe, iar echipa pregătită de Eugen Neagoe îşi doreşte un rezultat pozitiv în partida jucată împotriva vicecampioanei României pentru a se distanţa de locurile de play-out şi a spera la o poziţie care duce la finalul sezonului regulat în play-off-ul Ligii 1 Betano, acolo unde ar urma să se dueleze cu echipele puternice din primul eşalon fotbalistic.

Sepsi OSK – FCSB Live Steam Online la TV Telekom Sport, Digi Sport şi Look TV

Cei care doresc să vadă duelul dintre surpriza sezonului 2018 – 2019, Sepsi OSK şi vicecampioana României pot merge pe “Stadionul Municipal” din Sfântu Gheorghe, sau pot urmări toate fazele importante ale partidei LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Mai mult, meciul dintre cele două echipe o să fie transmis de Telekom Sport, Look TV şi Digi Sport.

Dennis Man într-un duel pentru balon în meciul jucat de FCSB cu Sepsi OSK

Liga 1 Betano LIVE VIDEO şi STEAM pe FANATIK.RO

În meciul tur din sezonul 2018 – 2019 dintre echipele antrenate de Eugen Neagoe şi Nicolae Dică, echipa “roş-albastră” a reuşit să se impună cu scorul de 2-0. Partida a avut loc pe “Arena Naţională“, în etapa a 5-a, pe 19 august 2018, iar vicecampioana României a avut un meci dificil contra grupării din Sfântu Gheorghe. Elevii lui Nicolae Dică au reuşit să deschidă scorul în minutul 81 prin Harlem Gnohere, iar Florinel Coman a majorat diferenţa în minutul 85.

Sepsi OSK – FCSB se joacă în etapa a 18-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, pe “Stadionul Municipal” din Sfântu Gheorghe, LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Meciul o să fie transmis de Telekom Sport, Look TV şi Digi Sport.