Pariuri sportive

VIDEO Serie A / Radu Ştefan, integralist în Roma-Lazio 2-2! Totti, SELFIE după gol! Napoli – Juventus 1-3! Toate rezultatele şi clasamentul

Finalul rundei cu numărul 18 din Serie A! Meciul etapei, Napoli - Juventus, s-a terminat în favoarea oaspeţilor, scor 3-1. Torinezii au reuşit să cîştige pe stadionul lui Napoli după o pauză...
11.01.2015 | 21:44
VIDEO Serie A  Radu Stefan integralist in RomaLazio 22 Totti SELFIE dupa gol Napoli  Juventus 13 Toate rezultatele si clasamentul

Finalul rundei cu numărul 18 din Serie A! Meciul etapei, Napoli – Juventus, s-a terminat în favoarea oaspeţilor, scor 3-1. Torinezii au reuşit să cîştige pe stadionul lui Napoli după o pauză de 14 ani!

As Roma a făcut doar egal cu Lazio şi Juve s-a distanţat la 3 puncte de romani.

CLASAMENT

juveeee

REZULTATELE ETAPEI

eeee

FINAL DE MECI!

Min 90+5! GOOOOL JUVE!! Vidal loveşte decisiv pe contraatac după ce Higuain ratase uluitor din 6 metri la faza precedentă!

Loading the player…

Min 69: GOOOOL JUVE! Campioana preia imediat conducerea, după golul lui Caceres, ce a reluat centrarea din lovitură liberă a lui Pirlo!

Min 64: GOOOOL NAPOLI! Britos egalează după ce a reluat balonul după un corner executat perfect de Mertens!

PAUZĂ pe Stadio San Paolo! Napoli – Juventus 0-1!

GOOOL JUVENTUS! Campioana Italiei deschide scorul în minutul 28, prin Paul Pogba cu un şut din voleu de la marginea careului!

UPDATE / La ora 21:45 a început ultimul meci al Napoli – Juventus! Echipele de start

napoliii

Etapă nebună în Serie A! Derby-ul Romei s-a terminat la egalitate, 2-2, în timp ce echipa lui Tătăruşanu a cîştigat cu greu, scor 4-3.

În cazul în care Juventus cîştige duelul din această seară, cu Napoli, se duce la 3 puncte de AS Roma.

REZULTATE

rey ita

CLASAMENT

napoliii

Roma – Lazio 2-2

Totti a sărbătorit golul făcîndu-şi un SELFIE!

proxy

GOL AS ROMA! Totti reuşeşte să egaleze pentru romani! Se marchează din nou din cauza lui Radu Ştefan.

GOL AS ROMA, în minutul 48, Totti reduce din diferenţă.

GOL LAZIO, în minutul 29, oaspeţii se desprind prin golul lui Anderson

GOL LAZIO, în minutul 25, Mauri deschide scorul în derby-ul capitalei Italiei!

Jucătorii lui Lazio au inscripţionate pe tricouri cu mesajul ”Je suis Charlie” în memoria victimelor atentatelor din Franţa.

647353-b7eyqdcigaaw1ks

Fanii celor două echipe au făcut un show de zile mari în tribunele stadionului Olimpico.

romaaa roma laz1 lazio rom1 roma

Echipele de start:

start

Fiorentina – Palermo 4-3 (Pasqual 20, Basanta 51, Cuadrado 64, Joacquin 74 / Quaison 59, 61, Belotti 81)

GOLURILE PARTIDEI

fiorentina

Etapa cu numărul 18:

program

„Derby della Capitale” se anunţă mai tensionat ca niciodată, cele două echipe fiind în luptă pentru locurile de Liga Campionilor

AS Roma – Lazio este unul dintre cele mai încinse derby-uri din fotbalul italian. „Stadio Olimpico” este un vulcan la aceste confruntări care pun faţă în faţă cele două rivale din Roma. Echipa lui Rudy Garcia este favorită, în condiţiile în care are un parcurs aproape perfect pe teren propriu. Lazio a avut un forcing de final de an care a dus-o pînă pe locul 3, în 13 meciuri înregistrînd doar două înfrîngeri. Nu există absenţe notabile în cele două garnituri, românul Radu Ştefan este printre titularii lazialilor. Trebuie să ne aştăptăm la un meci încins, tensionat şi cu goluri, ambele echipe avînd linii ofensive extrem de eficiente.