Serie A etapa a 2-a. Roma-Atalanta 3-3. Show pe Stadio Olimpico

27.08.2018 | 23:39
Serie A etapa a 2a RomaAtalanta 33 Show pe Stadio Olimpico

FINAL în etapa secundă din Serie A. Roma și Atalanta au încheiat în stil mare etapa cu un egal de toată frumusețea, 3-3. Juventus, Napoli și SPAL sunt singurele echipe cu maximum de puncte după primele două etape. UPDATE, 27 august, ora 23:39.

AS Roma a încheiat la egalitate, scor 3-3, meciul din etapa secundă împotriva lui Atalanta. Romanii au deschis prin Pastore, în minutul 2, dar apoi a venit forceing-ul Atalantei care a punctat de 3 ori în prima repriză prin  Castagne (19) și dubla lui Rigoni (22 și 38). Romanii au reușit să revină în partea secundă prin Florenzi (60) și Manolas (82). VEZI VIDEO REZUMAT

UPDATE 27 august, ora 20.50 / De la ora 21.30 se joacă ultima partidă a etapei în Serie A, Roma  – Atalanta. Antrenorii celor 2 echipe au anunțat formulele de start.

Roma: Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Cristante, De Rossi, Pellegrini; Cengiz Under, Dzeko, Pastore.

Atalanta: Gollini; Palomino, Mancini, Djimsiti; Castagne, Pessina, Valzania, Rigoni, Ali Adnan; Pasalic, Duvan Zapata.

UPDATE 23.33/

Rezultate finale: Cagliari – Sassuolo 2-2; Fiorentina – Chievo 6-1; Frosinone – Bologna 0-0; Genoa – Empoli 2-1; Inter – Torino 2-2; Udinese – Sampdoria 1-0.

UPDATE 23.03 /

Torino a revenit miraculos de la 0-2 pe terenul lui Inter. A egalat Meite. A marcat și Fiorentina, care conduce cu 4-0.

UPDATE 23.00 /

Cagliari a revenit în avantaj. Are 2-1 cu Sassuolo.

UPDATE 22.49 /

Fiorentina a făcut 3-0. Sassuolo a egalat la Cagliari, iar Torino a redus din diferență la Inter.

UPDATE 22.20 /

Rezultate la pauză: Cagliari – Sassuolo 1-0; Fiorentina – Chievo 2-0; Frosinone – Bologna 0-0; Genoa – Empoli 2-0; Inter – Torino 2-0; Udinese – Sampdoria 1-0.

UPDATE 20.55 /

Spal – Parma s-a terminat 0-0.

UPDATE 20.15 /

Spal conduce cu scorul de 1-0 în confruntarea cu Parma.

UPDATE 23.25 /

Napoli – AC Milan s-a terminat 3-2, după un meci nebun în care oaspeții au condus cu 2-0. Bonaventura și Calabria au făcut 2-0 pentru Milan în prima repriză, însă Napoli și-a revenit după pauză și a marcat de 3 ori prin Zielinski (de 2 ori) și Mertens.

UPDATE 23.12 /

Goool, Napoli! Gazdele revin incredibil de la 0-2 și conduc cu 3-2. A marcat Mertens în minutul 80.

Același Zielinski aduce egalarea! Napoli – AC Milan e 2-2 în minutul 67.

UPDATE 22.46 /

Zielinski reduce din diferență pentru Napoli.

UPDATE 22.45 /

Goool, Milan! Calabria duce scorul la 2-0!

UPDATE 22.00 /

Milan a deschis scorul prin Giacomo Bonaventura în deplasarea de la Napoli.

UPDATE 21.45 /

Juventus a învins cu scorul de 2-0 pe Lazio Roma și are 6 puncte după 2 etape

Napoli a debutat în sezonul 2018-2019 pe terenul celor de la Lazio şi a reuşit să obţină toate cele trei puncte, deşi trupa din capitală a deschis scorul prima. Formaţia antrenată de Carlo Ancelotti a izbutit să întoarcă scorul prin Arkadiusz Milik şi Lorenzo Insigne după ce Immobile a deschis scorul în prima repriză.

Serie A etapa a 2-a live la TV. Napoli – Milan şi Inter – Torino printre cele mai importante jocuri

AC Milan va debuta oficial în campionatul intern în partida care urmează să se dispute pe San Paolo, în primul meci disputat de Carlo Ancelotti pe legendarul stadion din postura de antrenor al echipei gazdă. Formaţia milaneză ar fi trebuit să evolueze în prima etapă pe San Siro împotriva celor de la Genoa, dar oaspeţii au cerut amânarea jocului după tragedia petrecută pe Ponte Morandi în care şi-au pierdut viaţa nu mai puţin de 39 de persoane. Iniţial, oficialii fotbalului italian au luat în calcul o posibilă amânare a tuturor partidelor, dar în cele din urmă s-a decis ca doar două meciuri să nu se dispute.

Inter – Torino meci capital pentru Luciano Spaletti

Cele două formaţii se întâlnesc duminică, de la ora 21:30, într-un meci care ar putea decide soarta lui Luciano Spaletti pe banca tehnică a echipei din Milano. Nerazzurri au pierdut în prima rundă pe terenul celor de la Sassuolo, într-un meci în care Domenico Berardi a marcat unicul gol al jocului dintr-o lovitură de la 11 metri, iar fanii lui Inter şi-au pierdut răbdarea cu fostul tehnician al Romei. Spaletti a fost criticat dur în urma partidei de săptămâna trecută, iar ultraşii de pe San Siro se aşteaptă la o altă faţă a echipei în runda a doua mai ales după perioada de mercato impresionantă.

Serie A etapa a 2-a Live la TV
Serie A etapa a 2-a Live la TV. Mauro Icardi poate marca primul gol în noul sezon în partida cu Torino

Torino a debutat în sezonul 2018-2019 din Serie A împotriva celor de la AS Roma, într-o partidă în care trupa lui Eusebio Di Franceso s-a impus cu 1-0 datorită golului marcat de Edin Dzeko în ultimele minute ale jocului. Vârful bosniac a trimis un voleul superb după o centrare venită de la Justin Kluivert la momentul respectiv.

AS Roma – Atalanta , ora 21:30

Atalanta ocupă primul loc în clasament după prima etapă în care a reuşit să câştige cu 4-0 duelul de pe teren propriu cu Frosinone. Trupa antrenată de Gasperini se află la egalitate de puncte cu alte şase echipe care s-au impus în prima etapă din campionatul intern al Italiei.