VIDEO / SUPER golul lui Guarin decide DERBY-ul! Inter e LIDER în Serie A

FINAL DE MECI! Inter cîştigă "Derby della Madonnina" prin golul lui Guarin şi e singura echipă din Serie A cu maximum de puncte după primele 3 etape. ...
13.09.2015 | 23:55

FINAL DE MECI! Inter cîştigă “Derby della Madonnina” prin golul lui Guarin şi e singura echipă din Serie A cu maximum de puncte după primele 3 etape.

Clasament:

serie a

Min. 58: GOOOOOOOL Inter! Guarin deschisde scorul cu un şut superb

Loading the player…

Start în repriza a doua

Min. 45: Inter ratează o ocazie uriaşă prin Icardi. Super intervenţie a lui Diego Lopez

Min. 8: Luiz Adriano ratează două ocazii mari în start de meci. Handanovic îşi salvează echipa

START DE MECI

UPDATE 21:12 / Echipele de start în Inter – Milan:

milan

UPDATE 20:47 / A mai rămas o oră pînă la Inter – Milan. „Derby della Madonnina” din acest debut de sezon generează un interes uriaş. „Giusepe Meazza” e sold-out pentru această adevărată bătălie

Inter şi AC Milan vor să răzbune sezonul catastrofal care tocmai s-a încheiat şi care le-a lăsat pe amîndouă în afara Europei. Ambele echipe au abordat noua stagiune cu multe noutăţi şi cu ambiţii de Liga Campionilor. Derby-ul de duminică este aşteptat cu interes de fani şi toată Italia freamătă în aşteptarea marelui meci.

Inter a schimbat aproape toată echipa în intersezon, cu 12 transferuri reuşite. AC Milan nu s-a lăsat mai prejos şi a făcut 14 transferuri în perioada de mercato. Meciul se anunţă echilibrat, miza fiind uriaşă nu atît din punct de vedere al punctelor puse în joc, cît al rivalităţii dintre cele două cluburi.

Mînuţe de ajutor:
* AC Milan a schimbat toţi atacanţii. Au venit Luiz Adriano, Bacca, Balotelli şi Niang
* Jovetic e în mare formă la Inter, reuşind să marcheze toate cele 3 goluri ale echipei în primele două etape
* 3 dintre ultimele 6 directe au fost cîştigate de AC Milan, Inter a cîştigat o dată şi două meciuri s-au încheiat la egalitate

************************************************

UPDATE 18:08 / În această seară vor mai avea loc două meciuri din Serie A. De la ora 19:00, Lazio joacă împotriva lui Udinese, în timp ce, de la ora 21:45 pe Meazza se joacă Derby della Madonina, Inter – Milan.

UPDATE 18:06 / Toate cele 4 meciuri de azi s-au încheiat cu scorul de 2-2. Meciul Sampdoria – Bologna a fost amînat pentru luni din cauza vremii. Terenul din Genoa a fost inundat de ploaie. Rezultatele:

verona

FINAL DE MECI! Napoli încheie la egalitate, 2-2 meciul de la Empoli şi continuă startul modest din acest start de sezon. Chiricheş a fost integralist, însă chiar dacă nu a greşit, apărarea echipei lui Sarri a fost subţire.

UPDATE 17:11 / Allan egalează pentru Napoli în minutul 50 şi e 2-2

UPDATE 16:22 / Empoli marchează pentru 2-1 prin Pucciarelli, în minutul 18. Chiricheş nu e vinovat la nici unul dintre goluri, însă întreaga defensivă a napoletanilor e şubredă.

UPDATE 16:09 / Vlad Chiricheş nu era anunţat printre titularii din meciul Empoli – Napoli, însă românul e încă din primul minut pe teren. În minutul 10, scorul e 1-1. Saponara a deschis scorul în minutul 3, iar Insigne a egalat în minutul 7.

Echipele de start:

chi

Golul lui Saponara:

Golul lui Insigne:

**********************************

Juventus nu a putut scoate mai mult decît un rezultat de egalitate în meciul de pe teren propriu cu revelaţia Chievo, 1-1. Elevii lui Allegri au alergat după egalare tot meciul. Oaspeţii au deschis scorul prin Hetemaj în minutul 5, iar campioana a egalat tîrziu prin Dybala din penalty, în minutul 82.

Juve rămîne fără victorie în primele 3 meciuri, în care a adunat un singur punct. De cealaltă parte, Chievo a adunat 7 puncte şi e lider în Serie A.

chievo

S-au mai jucat alte două meciuri sîmbătă, în Serie A. Fiorentina, cu Tătăruşanu integralist, a reuşit să cîştige cu 1-0 în faţa formaţiei Genoa. Românul a avut cîteva intervenţii bune şi a încheiat meciul fără gol primit. Pentru gazde a marcat Babacar în minutul 60.

Echipe de start:

fiorentina

Roma nu s-a împiedicat la Frosinone şi a reuşit să cîştige cu 2-0 pe terenul nou promovatei. Au marcat Falque în minutul 44 şi Iturbe în minutul 90+3.