Foto+Video. Şeroni, accidentare gravă. Ionuţ Popa a luat foc după meci

poli timisoara, ionut popa, poli sepsi, liga 1, accidentare

Antrenorul lui Poli, Ionuţ Popa acuză jocul dur al lui Sepsi şi arată spre faza în care Şeroni a fost accidentat grav şi a fost nevoit să îl schimbe.

ACS Poli a pierdut primul meci oficial din 2018. TImişorenii au jucat la Ploieşti, în compania lui Sepsi OSK. Scorul final a fost 1-0, după un gol înscris de Atilla Hadnagy în minutul 87. Chiar dacă a recunoscut superioritatea adversarilor, antrenorul lui Poli denunţă jocul brutal al gazdelor:

”În minutul 64 trebuia eliminat Viera. Dacă îi dai galben la jocul ăsta brutal, înseamnă că era vinovat. Aţi văzut cum arăta piciorul lui? Agresiv merge să joci, dar brutal nu. Timişoara i-a călcat în picioare când au venit la noi? Au fost mai buni, au alergat mai mult, dar totul s-a rupt în minutul 64 când l-am schimbat pe Şeroni”, a spus Ionuţ Popa, la finalul partidei cu Sepsi.  VEZI MOMENTUL ACCIDENTĂRII AICI

Şeroni avea piciorul plin de sânge

Imaginile cu fotbalistul lui Poli Timişoara sunt dure. La sfârşitul meciului Alin Şeroni a ieşit din vestiar şi avea piciorul plin de sânge. Cu toate acestea fundaşul central poate să fie mulţumit că nu s-a ales cu o fractură după o asemenea lovitură. VEZI VIDEO AICI

Rămâne de văzut cât timp va sta Şeroni pe bară după această accidentare gravă.