FINAL! PSG - CHELSEA 3-1, REAL - DORTMUND 3-0...
02.04.2014 | 23:34
VIDEO  Spectacol GALACTIC Mourinho in PERICOL

FINAL! PSG – CHELSEA 3-1, REAL – DORTMUND 3-0

Min 90+3 GOOOOL PSG! Pastore reuşeşte golul meciului în prelungirile partidei şi şansele francezilor au crescut considerabil.

Loading the player…

Zlatan Ibrahimovici a părăsit terenul accidentat.

zlatan

Min 73 Lucas Moura a reuşit faza serii în Liga Campionilor, driblînd nu mai puţin de 4 jucători londonezi.

Min 61 GOOOOL PSG! Francezii preiau conducerea prin autogolul lui Luiz.

Min 57 GOOOOL REAL! Cristiano Ronaldo reuşeşte să ducă scorul la 3-0!

Au început meciurile!

PAUZĂ! PSG – Chelsea 1-1, Real – Dortmund 2-0

Min 27 GOOOL CHELSEA! Londonezii egalează prin Hazard care transformă perfect penalty-ul primit de englezi.

Min 27 GOOOL REAL! Isco reuşeşte să marcheze golul doi al galacticilor cu un şut pe jos din marginea careului.

Min 7 Cristiano Ronaldo putea dubla diferenţa însă şutul său din lovitură liberă a fost trimis puţin peste poartă.

Min 4 GOOOL PSG! Francezii deschid scorul după doar 3 minute de joc prin Lavezzi!

Min 3 GOOOOL REAL! Bale deschide scorul pentru Real!

Au început cele două partide!

UPDATE 20:58 / Mai puţin de o oră pînă la startul jocurilor. Mai jos puteţi vedea echipele de start:

Echipele de start:
Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao – Modrici, Xabi Alonso, Isco – Bale, Benzema, C. Ronaldo
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm – Kehl, Nuri Şahin – Reus, Mhitarian, Grosskreutz – Aubameyang

PSG: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi – Cavani, Ibrahimovici, Lavezzi
Chelsea: Cech – Ivanovici, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, David Luiz – Willian, Oscar, Hazard – Schurrle

UPDATE 20:14 / Di Maria nu va juca în această seară din cauza unor probleme medicale, Ancelotti fiind nevoit să găsească o soluţie în locul mijlocaşului argentinian. Conform marca.com, Di Maria suferă de gastroenterită.

UPDATE / Francezii sînt nerăbdători să înceapă meciul, iar pînă la ora startului vor să fie totul perfect.

UPDATE / Ultimele două meciuri din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor vor putea fi urmărite în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Echipele probabile

PSG – CHELSEA

PSG (4-3-2-1): Sirigu – Jallet, Marquinhos, T. Silva, Digne – Cabaye, T. Motta, Pastore – Cavani, Lavezzi – Ibrahimovici
Chelsea (4-2-3-1): Cech – Ivanovici, Cahill, Terry, Azpilicueta – David Luiz, Matici – Schurrle, Lampard, Hazard – Torres

Real – Dortmund

Real Madrid (4-3-2-1): Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Modrici, Xabi Alonso, Di Maria – Bale, Benzema – Ronaldo
Dortmund (4-2-3-1): Weindenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm – Sahin, Kehl – Grosskreutz, Mkhitaryan, Reus – Aubameyang

Primele două meciuri din sferturile Ligii Campionilor au stat sub semnul echilibrului. Barcelona – Aletico Madrid şi Manchester United – Bayern Munchen s-au terminat cu acelaşi scor: 1-1. Astăzi se joacă celelalte meciuri din sferturi: PSG – Chelsea şi Real Madrid – Dortmund.

PSG – Chelsea

Meciul de la Paris se anunţă a fi la fel de echilibrat ca meciurile de marţi. Ambele echipe au super-jucători, tehnicieni cu experienţă, dar şi şanse apropiate de a merge în semifinalele competiţiei. Singurul lucru care ar putea departaja cele două echipe este experienţa în competiţiile europene, care se află de partea clubului britanic. ”În campionatul intern ne descurcăm foarte bine. Ne-am îndeplinit obiectivele într-un timp foarte scurt. În competiţiile europene ne aflăm printre echipele cu cea mai mică experienţă. Avem nevoie de timp ca să fim în nivelul de top. Astfel de meciuri cum e cel cu Chelsea este un pas înainte pentru noi”, a declarat Laurent Blanc.

De partea cealaltă, Jose Mourinho apreciază jocul ofensiv al PSG-ului: ”Paris are o echipă foarte bună. Are jucători fantastici în faza ofensivă. Atacanţii pot face singuri diferenţă”, a spus Mourinho.

Real Madrid – Dortmund

Celălalt sfert de finală din această seară nu este deloc echilibrat. Real Madrid e marea favorită! ”Am fost foarte buni în Liga Campionilor din acest sezon. Sîntem una din cele două echipe neînvinse în acest sezon. Sîntem 100 % pregătiţi pentru acest meci”, s-a încurajat Carlo Ancelotti înainte de meci. De partea cealaltă, Jurgen Klopp a avut acelaşi discurs ca omologul său italian: ”Viteza celor de la Real Madrid este incredibilă! Barcelona, Real şi Bayern sînt cele mai bune echipe din lume. Dortmund trebuie să evolueze ca să se bată de la egal la egal cu cele 3 mari echipe. Sîntem pe drumul cel bun”, a declarat tehnicianul neamţ.

Cele 6 absenţe din lotul lui Dortmund (Subotić, Schmelzer, Bandowski, Bender, Gündoğan, Błaszczykowski şi Lewandowski) fac aproape imposibilă o victorie pe Santiago Bernabeu, împotriva unui Real Madrid care îl are doar pe Marcelo indisponibil.