Sport

Show total în vestiarul Craiovei după 5-0 cu U Cluj! Au sărbătorit titlul cu „Made in Romania” și au facut planurile de Champions League: „Să vină Arteta!”. Video

Universitatea Craiova a sărbătorit titlul cucerit după 5-0 cu U Cluj direct în vestiar. Baiaram și Mihnea Rădulescu au publicat primele imagini cu trofeul Superligii.
18.05.2026 | 01:59
Show total in vestiarul Craiovei dupa 50 cu U Cluj Au sarbatorit titlul cu Made in Romania si au facut planurile de Champions League Sa vina Arteta Video
Noapte albă în Bănie! Cum au sărbătorit oltenii titlul în vestiar după umilința aplicată lui U Cluj
ADVERTISEMENT

Mare sărbătoare în Bănie. Universitatea Craiova a câștigat titlul în România după un 5-0 clar cu U Cluj pe Ion Oblemenco. A fost petrecere totală atât în tribune, cât și în vestiar. Jucătorii formației din Bănie s-au fotografiat cu trofeul în brațe.

Noapte albă în Bănie! Cum au sărbătorit oltenii titlul în vestiar după umilința aplicată lui U Cluj

Meciul a început catastrofal pentru U Cluj. David Matei a deschis scorul în minutul 3, cu un șut plasat la colțul lung, iar Al Hamlawi a dublat avantajul după doar șase minute, după ce a scăpat singur cu Lefter. Lovitura de grație a venit tot în prima repriză. Mendy a văzut cartonașul roșu în minutul 43 și și-a îngropat echipa.

ADVERTISEMENT

În repriza a doua, cu un om în minus și 2-0 pe tabelă, U Cluj nu a mai avut nicio șansă. Craiova a înscris în minutele 49, 60 și 73, închizând partida la 5-0. A fost o seară de coșmar pentru „șepcile roșii”, la capătul unei săptămâni în care pierduseră deja Cupa României în fața aceluiași adversar.

Noapte albă în Bănie! Cum au sărbătorit oltenii titlul în vestiar după umilința aplicată lui U Cluj

Imagini spectaculoase din vestiarul Craiovei! Jucătorii au făcut show cu trofeul pe brațe

La finalul partidei, jucătorii Craiovei au sărbătorit alături de suporteri minute în șir, iar apoi au mutat petrecerea la vestiare. Muzica a răsunat la maximum, iar fotbaliștii au ținut să marcheze momentul istoric cu o bere rece.

ADVERTISEMENT

Imagini

Ștefan Baiaram și Mihnea Rădulescu au fost printre primii care s-au fotografiat în vestiar cu trofeul Superligii României. Cei doi au postat fiecare pe contul personal de Instagram câte o fotografie cu trofeul.

ADVERTISEMENT

 

Noapte albă în Bănie! Cum au sărbătorit oltenii titlul în vestiar după umilința aplicată lui U Cluj
Noapte albă în Bănie! Cum au sărbătorit oltenii titlul în vestiar după umilința aplicată lui U Cluj