Final de drum pentru Halep la Paris! Câţi bani a încasat, ce urmează pentru ea, pe ce loc coboară + poate rata Turneul Campioanelor!

06.06.2019 | 16:15
Final de drum pentru Halep la Paris Cati bani a incasat ce urmeaza pentru ea pe ce loc coboara  poate rata Turneul Campioanelor

Amanda Anisimova a învins-o pe Simona Halep, scor 6-2, 6-4, şi s-a calificat în semifinalele Roland Garros 2019. Câştigătoarea ediţiei de anul trecut părăseşte competiţia în sferturile de finală.

• Pericol! Simona Halep riscă să rateze Turneul Campioanelor după eliminarea din sferturile de finală la Roland Garros
  • Cum arată clasamentul WTA după eliminarea Simonei Halep în sferturile de la Roland Garros. Până unde coboară românca
  • Câți bani a luat Simona Halep pentru participarea la Roland Garros 2019
  • Simona Halep a vorbit despre sezonul de iarbă! Ce planuri are pentru Wimbledon: “Este un an «chill»”
  • Cristian Tudor Popescu a dat verdictul după înfrângerea Simonei Halep la Roland Garros 2019: “A fost o problemă de psihic”
  • Amanda Anisimova, după victoria clară cu Simona Halep: “Mi-au cam tremurat mâinile”
  • Presa internațională, șocată de eliminarea Simonei Halep de la Roland Garros: „Anisimova are lumea la picioare”
  • Ce va face Simona Halep după Roland Garros 2019! A luat deja decizia
  • Nadia Comăneci și Ion Țiriac, în tribune la meciul Halep – Anisimova! Toată familia Simonei este la Roland Garros
  • Simona Halep, lăudată de o mare campioană: ”Este forța numărul unu pe zgură”
  • Fără pauză! Program infernal pentru Simona Halep la Roland Garros! Decizia organizatorilor după ploaia de miercuri. Când se joacă semifinala și finala

UPDATE, 6 iunie, ora 14:16 / Amanda Anisimova a câştigat şi al doilea set, scor 6-4, şi s-a calificat în semifinalele Roland Garros 2019.

UPDATE, 6 iunie, ora 13:36 / Amanda Anisimova s-a impus în primul set al sfertului cu Simona Halep, scor 6-2.

UPDATE, 6 iunie, ora 13:00 / A început meciul Simona Halep – Amanda Anisimova.

UPDATE 6 iunie Ora 12:00 / La Paris a ieşit soarele după 12 ore de ploaie continuă, iar Simona Halep odată cu el pe arena Philippe Chatrier – vezi imagini aici. Partida cu Anisimova începe la ora 13:00 la desfăşurarea ei LIVE VIDEO, punct cu punct poate fi văzută mai jos. Când ar juca Simona Halep în semifinale şi finala Roland Garros aflaţi de aici, directorul turneului, Guy Forget, fiind chestionat pe tema acesta de FANATIK.RO, după ce programul turneului a fost dat peste cap de furtuna de miercuri, zi în care nu s-a jucat niciun meci la Roland Garros.

UPDATE 5 iunie Ora 13:45 / La Paris plouă, iar startul meciului Halep – Anisimova, programat primul pe arena centrală, Philippe Chatrier, este sub semnul întrebării! Rămâi pe FANATIK.RO pentru a afla la minut noutăţi de la Roland Garros, de la trimisul special FANATIK. Aşa arată ACUM arena centrală, la ora 15.00, cea la care era programat meciul.

Simona Halep – Amanda Anisimova 2-6, 4-6 în sferturi din Roland Garros 2019 se joaca azi, 6 iunie 2019. Vezi LIVE STREAM Online la TV pe Eurosport şi FANATIK.RO. Regăsiți VIDEO mai jos, la finalul articolului.

Simona Halep – Amanda Anisimova 2-6, 4-6 în sferturi Roland Garros 2019. VIDEO Online pe Eurosport si FANATIK.RO

Urmarește LIVE SCORE şi LIVE VIDEO meciul Simona Halep – Amanda Anisimova, din sferturi Roland Garros 2019. Meciul are loc pe 6 iunie 2019. Toate informațiile despre Simona Halep – Amanda Anisimova sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre Simona Halep – Amanda Anisimova, cu ultimele rezultate din anii precedenţi. Toate datele despre banii câștigați din tenis, clasament WTA și ATP şi ultimele noutăţi despre și se regăsesc aici. Toate meciurile disputate astăzi, dar şi zilele trecute le găseşti aici, cu desfăşurarea lor punct cu punct, game cu game şi VIDEO cu rezumatele.

Statistică Simona Halep – Amanda Anisimova 2-6, 4-6 din sferturi