CORESPONDENȚĂ DIN PARIS
Traian Terzian    Vlad Roşca
in Simona Halep
03/06/2019, 19:48
Simona Halep, baie de mulțime la Roland Garros 2019! A stat minute bune la autografe şi selfieuri! FOTO EXCLUSIV GALERIE FOTO CORESPONDENȚĂ DIN PARIS
Simona Halep a făcut o baie de mulțime la finalul meciului cu Iga Swiatek din optimile de finală de Roland Garros 2019

Jucătoarea de tenis Simona Halep a făcut o baie de mulțime la finalul meciului cu Iga Swiatek din optimile de finală de Roland Garros 2019. Fostul lider mondial a reușit un meci aproape de perfecțiune și își continuă drumul pentru apărarea trofeului cucerit anul trecut pe zgura din capitala Franței. VEZI IMAGINILE ÎN GALERIA FOTO

Simona Halep, baie de mulțime la Roland Garros 2019

Simona Halep a învins-o fără drept de apel pe Iga Swiatek, scor 6-1, 6-0, după 45 de minute, la Roland Garros 2019, iar la finalul întâlnirii a făcut o adevărată baie de mulțime. Cu zâmbetul pe buze, campioana noastră a mai zăbovit 10 minute pe teren pentru a acorda autografe, a-și face selfi-uri cu toți fanii care își doreau acest lucru. Înainte de a părăsi arena, Halep a aruncat prosoapele în tribună, iar lumea s- înghesuit pentru a avea o amintire de la marea noastră campioană.

În sferturile de finală, Simona Halep o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Amanda Anisimova din SUA și Aliona Bolsova din Spania. Românca are o perioadă excelentă la Roland Garros 2019 și a ajuns la 16 break-uri consecutive.