Simona Halep

Simona Halep – Belinda Bencic 6-4, 4-6, 2-6. Video. Românca se opreşte în sferturi la WTA Dubai

21.02.2019 | 19:34
Simona Halep  Belinda Bencic 64 46 26 Video Romanca se opreste in sferturi la WTA Dubai

Simona Halep a venit pe val la turneul de la Dubai, unul de categorie Premier 5 și dotat cu premii totale în valoare de 2,828,000 de dolari. Românca a jucat finala la Doha, apoi a luat-o pas cu pas în Emirate. A câștigat fără drept de apel până acum întâlnirile. A executat-o pe Eugenie Bouchard, apoi a trecut de Lesia Tsurenko. A doua jucătoare a lumii a pierdut însă cu Belinda Bencic, în sferturile de finală, după ce câştigase primul set.

• 2-4 / Bencic rezistă Simonei şi-şi face serviciul

• 2-3 / Halep bifează al doilea game consecutiv câştigat!

• 1-3 / Rebreak Simona! Halep revine în meci

• 0-3 / Elveţianca face un nou break şi e foarte aproape de semifinale
  • 0-2 / Bencic se desprinde
  • 0-1 / Deşi a salvat mai multe mingi de break, Simona Halep a pierdut primul game al setului decisiv pe propriul serviciu.

Începe setul decisiv!

• 4-6 / Bencic îşi face serviciul şi trimite meciul în setul decisiv
  • 4-5 / Elveţianca face break şi va servi pentru set!

• 6-4 / Simona câştigă primul set. A revenit foarte bine de la 0-2 şi intră cu serviciul în setul secund

• 5-4 / Simo nu profită de break şi Bencic rămâne în set.
  • 5-3 / Simona Halep face break-ul şi va servi pentru set
  • 4-3 / Simona Halep a câştigat game-ul.

• 3-3 / Belinda Bencic a câştigat game-ul pe propriul serviciu.
  • 3-2 / Simona Halep a câştigat al treilea game consecutiv.
  • 2-2 / Simona Halep a reuşit break-ul.
  • 1-2 / Simona Halep câştigă primul game.
  • 0-2 / Belinda Bencic câştigă game-ul după opt minute.
  • 0-1 / Belinda Bencic a făcut break-ul.

UPDATE, ora 17:08 / A început primul set al meciului Simona Halep – Belinda Bencic.

UPDATE, ora 15:57. Simona Halep a scăpat de Karolina Pliskova în turneul de la Dubai. Cehoaica a pierdut cu 4-6, 6-1, 5-7. În schimb, Petra Kvitova nu a avut probleme şi s-a calificat în semifinale după ce a învins-o cu 6-4, 6-0 pe Viktoria Kuzmova.

Simona Halep – Belinda Bencic Live Stream Online TV pe Digi Sport

Partida Simona Halep – Belinda Bencic se va disputa la Dubai joi, 21 februarie și este programată de la ora 17.00, ora României. Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport 1. De altfel, întâlnirea va fi în format LIVE VIDEO și LIVE TEXT şi pe FANATIK, la fel ca și cele mai importante momente ale meciului din sferturile de finală din cadrul turneului de la Dubai.

Adversara Simonei a intrat în turneul de la Dubai cu o victorie impresionantă. A pus-o la respect pe Lucie Hradecka pe care a învins-o cu un sec 2-0. A urmat întâlnirea din 16-imile competiției cu Stefanie Voegele, una adjudecata, de asemenea, fără prea mari probleme. Mai mult de atât, Bencic a ieșit de pe teren pentru a doua oară fără să cedeze vreun set. În optimi, elvețianca a învins-o și pe Aryna Sabalenka, scor 2-1 și acum se pregătește pentru „șocul” cu Simona Halep

Simona Halep - Belinda Bencic, Live Video, ora 17.00 ! Halep
Simona Halep a învins-o pe Lesia Tsurenko în optimile de finală

Urmărește Online meciul Simonei Halep de la Dubai pe FANATIK.RO

Dacă trece și de Belinda Bencic, fostul lider mondial ar putea juca cu învingătoarea din partida Carla Suarez Navaro – Elina Svitolina. De remarcat că Halep a învins-o pe Svitolina chiar la Doha după un joc în care adversara ei a fost la un pas să bifeze calificarea. Halep a construit însă cu atenție fiecare punct și a reușit să revină într-un moment în care nimeni nu mai credea în ea. În 2015 s-au întâlnit ultima oară Simona Halep și Belinda Bencic, în finala Rogers Cup. Elveţianca s-a impus atunci după ce Halep s-a retras la 0-3 în decisiv, din cauza unor probleme medicale.