Simona Halep, ELIMINATĂ de Wozniacki în sferturile de la Eastbourne!

Simona Halep a fost eliminată de Caroline Wozniacki, scor 7-5, 4-6, 1-6!...
29.06.2017 | 19:30
Simona Halep ELIMINATA de Wozniacki in sferturile de la Eastbourne

Simona Halep a fost eliminată de Caroline Wozniacki, scor 7-5, 4-6, 1-6!

”Nu este o înfrângere rea asta. Sunt înfrângeri de mai multe categorii. Sunt înfrângeri care lasă urme adânci, cum a fost cea de la Roland Garros. Un prim aspect îmbucurător este că Simona a reuşit s-o uite, după cum a jucat la Eastbourne, unde a făcut un turneu bun, deşi a avut meciuri grele. Cred că aceste trei meciuri îi sunt de folos Simonei pentru Wimbledonul care urmează”, a declarat Cristian Tudor Popescu.

Simona a jucat în toate turneele pe central sau pe semicentral, acolo unde e linişte, sunt condiţii de joc. Aici sunt terenurile aliniate, auzea toate strigătele din stânga, din dreapta, arbitrii, jucătorii. Erau nişte condiţii cu care nu mai era obişnuită”, a mai spus CTP.

A început setul decisiv!

BREAK Wozniacki! 4-6. Meciul merge în decisiv!

Game Wozniacki! 4-5

BREAK Wozniacki! 4-4

GAME Wozniacki! 4-3

GAME Simona! 4-2

GAME Wozniaki! 3-2

BREAK Wozniacki. 3-1.

BREAK Simona! 3-0. Al 8-lea game consecutiv câştigat de sportiva noastră!

Game Simona! 2-0

BREAK Simona! 1-0

A început setul secund!

GAME Simona! 7-5. Sportiva noastră ia cinci game uri la rând!

A început meciul! Daneza serveşte prima

UPDATE, ora 16:00 / Simona Halep mai joacă un meci azi, în jurul orei 18:00, în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne împotriva lui Caroline Wozniacki. Daneza s-a calificat în sferturi după 6-1, 6-2 cu Elena Vesnina.

GAME, SET ŞI MECI, SIMONA HALEP: 6-7, 7-6, 7-5! Campioana noastră se impune la capătul unui meci foarte disputat, care s-a întins pe durata a două zile. Simona a revenit de la 6-7, 1-2, scor la care meciul a fost întrerupt ieri şi câştigă partida care a durat în total două ore şi 39 de minute.

VEZI VIDEO:

6-5, BREAK Halep! Simona face break-ul şi serveşte pentru meci!

5-5, GAME Halep! Şi setul decisiv se va decide în prelungiri

4-5, GAME Pironkova! Sportiva din Bulgaria îşi face serviciul şi Halep este sub presiune

1-1, GAME Halep! Simo egalează scorul după un game dificil

0-1, GAME Pironkova! Sportiva din Bulgaria începe bine decisivul.

START în decisiv

SET, 7-6 Simona Halep! Campioana noastră revine de la set pierdut şi 1-2 şi trimite meciul în decisiv. În acest moment, Simona este favorita acestei dispute

GAME, Pironkova, 6-6! Setul secund intră în tiebreak, la fel ca în prima manşă.

GAME Halep, 6-5! Simona face game alb şi pune presiune pe Ţvetana

GAME Pironkova, 5-5! Sportiva din Bulgaria trimite setul în prelungiri

BREAK Pironkova, 5-4! Bulgăroaica face din nou break în moment decisiv, la fel ca în primul set

BREAK Halep, 5-3. Românca ia game-uri la rând şi serveşte pentru câştigarea setului secund

GAME Halep, 4-3. Simona revine de la 15-40 şi conduce pentru prima dată în acest set doi

BREAK Halep, 3-3. Românca egalează situaţia în setul doi şi este pe un trend ascendent

GAME Halep: 6-7, 2-3. Simona îşi adjudecă propriul serviciu

GAME Pironkova: 6-7, 1-3. Deşi Halep a reuşit să revină de la 30-40, având şi minge de break, Pironkova şi-a câştigat serviciul.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 29 iunie, ora 14:30 / S-a reluat meciul cu Halep încercând să recupereye de la 6-7, 1-2 şi 30-40!

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 29 iunie, ora 14:00 / Meciul dintre Simona Halep şi Ţvetana Pirinkova se va relua joi, de la ora 14:30. Vremea este mult mai bună, deşi a fost mai mult înnorat întreaga zi.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 29 iunie, ora 10:55 / Meciul dintre Simona Halep şi Ţvetana Pironkova se va relua joi, de la ora 14:00.

UPDATE. Partida a fost întreruptă din cauza ploii şi se va relua joi.

BREAK, 1-2. PIRONKOVA!

BREAK, 1-1. HALEP!

BREAK, 0-1 PIRONKOVA! Simona n-a luat nici măcar o minge în acest game.

SET, 6-7 Ţvetana Pironkova! Bulgăroaica câştigă setul cu 8-6. Simona Halep a trimis o minge considerată bună de arbitrul de linie la 6-5, dar arbitrul a întors decizia din scaun spunând că e out. În loc să fie încheiat setul în favoarea Simonei, punctul a mers spre Pironkova, care s-a impus cu 8-6.

GAME, 6-6 Halep! Simona trimite meciul în tiebreak

GAME, 5-6 Pironkova! Bulgăroaica îşi face serviciul şi are avantaj în primul set

BREAK, 5-5 Halep! Simona pierde de la 40-0 game-ul şi ratează 5 mingi de game. Pironkova converteşte prima minge de break.

GAME, 5-4 Pironkova! Bulgăroaica rămâne în set, dar urmează Halep la serviciu

GAME, 5-3 Halep! Simona se apropie la un game de set

GAME, 4-3 Pironkova! Bulgăroaica nu renunţă şi rămâne aproape de Simona Halep

GAME, 4-2 Halep! Game alb, serviciu impecabil pentru Simona

GAME, 3-2 Pironkova! Sportiva din Bulgaria ţine aproape de Halep

GAME, 3-1 Halep! Simona îşi consolidează break-ul

BREAK, 2-1 Halep! Campioana noastră face break-ul devreme în meci şi preia conducerea

GAME, 1-1 Halep! Simona egalează scorul

GAME, 1-0 Pironkova! Ţvetana începe bine meciul

Start de meci cu sportiva din Bulgaria la serviciu

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne.  UPDATE, ora 17:50 / Începe meciul dintre Simona Halep şi Ţvetana Pironkova

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, ora 14:50 / Meciul dintre Simona Halep şi Ţvetana Pironkova va fi ultimul al zilei pe terenul 3. Dacă nu va ploua, disputa începe în jurul orei 18:00.

GAME, SET ŞI MECI SIMONA HALEP! Campioana noastră se impune în trei seturi: 3-6, 6-3, 6-2 în primul meci jucat după finala de la Roland Garros. Sportiva noastră va mai juca astăzi un meci, împotriva lui Ţvetana Pironkova. Bulgăroaica a învins-o în două seturi, 6-0, 6-4 pe Monica Niculescu.

BREAK Halep, 5-2! Simona se apropie de victorie cu încă un break

GAME Halep, 4-2! Simona Halep încheie repede game-ul

GAME Duan, 3-2! Chinezoaica reduce din handicap

GAME Halep, 3-1! Simona Halep îşi măreşte avansul

BREAK Halep, 2-1! Campioana noastră câştigă un game maraton şi e din nou în avantaj

BREAK Duan, 1-1! Din păcate, campioana noastră îşi pierde serviciul într-un moment favorabil

BREAK Halep, 1-0! Simona începe setul decisiv cu break

Start în decisiv cu Duan la serviciu

SET, Simona Halep, 6-3! Românca şi-a ridicat mult nivelul jocului şi a reuşit să egaleze situaţia la seturi.

BREAK Halep, 5-3! Simo a pus presiune pe serviciul lui Duan, care a cedat, în cele din urmă

GAME Halep, 4-3! Simona pare să îşi fi rezolvat problemele de la serviciu.

GAME Duan, 3-3! Fără break în setul secund până acum

GAME Halep 3-2! Simona rămâne în faţă în acest set

GAME Duan, 2-2! Ying Ying se simte foarte bine. Are lovituri puternice

GAME Halep, 2-1! Simona îşi face game-ul şi are un ritm mai bun ca în primul set

GAME Duan, 1-1! Chinezoaica menţine presiunea asupra Simonei

GAME Halep, 1-0! Simona începe bine setul secund

SET, 3-6 DUAN! Chinezoaica revine de la 0-40 şi câştigă 5 mingi la rând pentru a închide primul set. Duan a jucat mai bine în prima manşă

GAME Halep, 3-5! Românca rămâne în set, dar chinezoaica poate închide setul

GAME Duan, 2-5! Sportiva din China e aproape de a câştiga primul set

BREAK Duan, 2-4! Sportiva din China face break-ul

GAME Duan, 2-3! Chinezoaica serveşte bine

GAME Halep, 2-2! Simona încep bine ziua şi a servit excelent în acest game

Meciul se reia de la scorul de 2-1 pentru Duan, serveşte Simona

UPDATE, ora 13:05 / Meciul dintre Simona Halep şi Ying Ying Duan se reia în câteva momente. Vremea rămâne destul de închisă la Eastobourne. Să sperăm că se va putea încheia acest meci fără întreruperi

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, ora 20:00. Întrerup din cauza ploii, meciul Simonei Halep contra chinezoaicei Ying Ying Duan a fost reprogramat miercuri, de la ora 13:00. Meciul se va relua de la scorul de 2-1 pentru Simona Halep, în primul set. În cazul în care trece de chinezoaică, Simona Halep va juca în turul 3 tot miecuri, împotriva câştigătoarei dintre Monica Niculescu şi Tsvetana Pironkova.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, ora 18:00 / Ploaia se prelungeşte la Eastbourne. Deja sunt 5 ore de întârziere, iar organizatorii au anunţat că meciurile nu se vor relua înainte de ora 19:00.

* Meciul este întrerupt din cauza ploii! Să sperăm că meciul se va relua cât mai rapid. Prognoza de la Eastbourne nu arată deloc bine. În orele următoare sunt aşteptate averse

1-2, BREAK Halep! Simona îşi ia break-ul înapoi

0-2, BREAK Duan! Foarte bună jucătoarea chineză la retur şi face primul break al meciului

0-1, GAME Duan! Game alb reuşit de chinezoaică

START de meci cu Duan la serviciu

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 27 iunie, ora 13:00 / Simona Halep şi Ying Ying Duan au intrat pe teren şi sunt la încălzire în acest moment.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 27 iunie, ora 11:33 / Simona Halep a vorbit înaintea debutului de la Eastbourne despre posibilitatea de a deveni numărul 1 în lume:

,,Sunt aproape, dar încă departe. Aşa că trebuie să iau meci cu meci şi să fac tot ce este posibil pentru a fi numărul 1. Va fi un lucru măreţ pentru mine. Vreau asta. Şi vreau să mă confrunt cu acea provocare”

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 26 iunie, ora 19:41 / Simona Halep va disputa primul meci la Eastbourne marţi de la ora 11 locală, 13 la Bucureşti. Este prima partidă de pe terenul 1. Sorana Cârstea va juca şi ea tot marţi, împotriva Johannei Konta, meciul 3 pe terenul central, sesiunea fiind deschisă de Novak Djokovic.

19489701_10213950995277913_990110770_n

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 26 iunie, ora 16:42 / Petra Kvitova s-a retras de la Eastbourne. Cehoiaca a câştigat turneul de la Birmingham şi îşi va lua o săptămână de pauză înainte de Wimbledon.

În locul Petrei Kvitova, pe tablou a pătruns sportiva din Bulgaria, Ţvetana Pironkova. Monica Niculescu va evolua împotriva sportivei din Bulgaria în turul doi. Învingătoarea duelului Niculescu-Pironkova poate evolua împotriva lui Halep în turul 3.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 26 iunie, ora 15:18 / Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Eastbourne. Campioana noastră va evolua împotriva sportivei din China, Ying Ying Duan (64 WTA).

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. În primul tur, chinezoaica a trecut de Christina McHale din Statele Unite, care s-a retras la scorul de 6-3, 4-0 pentru Duan. Meciul va avea loc marţi la o oră ce urmează să fie stabilită.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Este primul meci direct între Simona Halep şi Ying Ying Duan. Învingătoarea din acest duel joacă împotriva Monicăi Niculescu sau a Petrei Kvitova.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 26 iunie, ora 11:20 / Monica Niculescu s-a calificat în turul doi de la Eastbourne după ce a reuşit să o învingă pe Mirjana Lucic-Baroni cu scorul de 6-4, 5-7, 7-5.

Monica Niculescu va evolua împotriva Petrei Kvitova în turul secund. Învingătoarea acestui duel poate evolua împotriva Simonei Halep în turul 3. Campioana noastră intră direct în turul secund împotriva învingătoarei dintre McHale şi Duan. (CITEŞTE MAI MULT)

Sorana Cârstea a avut noroc. Românca a pierdut în calificări împotriva lui Su Wei Hsieh cu 6-7, 1-6, dar va juca pe tabloul principal ca lucky looser. Katerina Siniakova este adversara Soranei din primul tur.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 24 iunie, ora 15:00 / Simona Halep şi-a aflat traseul de la turneul Premier de la Eastbourne. Românca va avea “bye” în turul 1, iar în turul 2 va da peste Christina McHale, dacă americanca va trece de adversarul venit din calificări în turul 1. Apoi, în optimi ar putea da peste Petra Kvitova, care poate da de Monica Niculescu în turul 2. Ar urma Vesnina sau Wozniacki în sferturi şi Cibulkova în semifinale.

DDFcWKsXkAAHCI_

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 22 iunie, ora 19:00 / Simona Halep a început pregătirile pe iarbă cu un antrenament special. A ţinut duble pe picior cu mingea şi a dovedit că este foarte talentată şi la fotbal. Ar face mulţi fotbalişti invidioşi.

Instagram day ? sorry i posted too many things today? last one , promise ?

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 22 iunie, ora 16:32 / Simona Halep a trecut la treabă. Campioana noastră a avut primele antrenamente pe iarbă. De luni, Simona participă la Eastbourne, singurul ei turneu pregătitor pentru Wimbledon. Competiţia de la All England Club începe luni, 3 iulie.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. UPDATE, 22 iunie, ora 11:17 / Simona Halep poate deveni lider mondial înainte de turneul de la Wimbledon. Dacă românca va juca finala turneului de la Eastbourne, şi Kerber nu ajunge în ultimul act, Halep devine lider.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Dacă Simona Halep joacă semifinale, Kerber nu trebuie să treacă de optimi. În cazul în care nemţoaica ajunge în finală la Eastbourne, Simona Halep trebuie să câştige turneul pentru a deveni lider.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Cele două sportive vor fi cap de serie 1 şi 2, astfel că nu se vor putea întâlni decât în finala competiţiei de la Eastbourne. Dacă Simona Halep devine lider mondial înainte de Wimbledon, nu înseamnă că va fi şi cap de serie 1 la turneul londonez.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Organizatorii turneului de la All England Club iau în calcul pentru stabilirea capilor de serie şi rezultatele din anii trecuţi, pe lângă locul din clasament.

Cum arată acum clasamentul WTA:

1. Angelique Kerber – 6965 puncte

2. Simona Halep – 6850

3. Karolina Pliskova – 6690

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Simona Halep (2 WTA) a luat decizia de a evolua într-un turneu de iarbă înainte de Wimbledon. Campioana noastră a primit un wild card din partea organizatorilor turneului de la Eastbourne, care va începe luni, 26 iunie.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Românca a confirmat informaţia cu o postare pe contul ei de twitter: “Sunt foarte încântată că voi evolua la Eastbourne pentru prima dată. Mulţumesc pentru wild card. Ne vedem curând la Eastbourne”

kfkf

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Competiţia de la Eastbourne se desfăşoară cu o săptămână înainte de turneul de la Wimbledon.

Simona Halep-Caroline Wozniacki LIVE VIDEO sferturi Eastbourne. Angelique Kerber, Karolina Pliskova, Dominika Cibulkova, Johanna Konta, Caroline Wozniacki, Svetlana Kuzneţova, Agnieszka Radwanska, Kristina Mladenovici, Jelena Ostapenko şi Garbine Muguruza sunt jucătoarele de top care vor fi prezente la Eastbourne.