Simona Halep, desființată de fani după primul set cu Pliskova: “Este absolut jenant ce face! Nu știu când a fost distrusă într-un asemenea hal”

Iuliana Spirache
în Simona Halep
01/11/2019, 15:49
Simona Halep, desființată de fani după primul set cu Pliskova. Sursa foto: Hepta.ro

Simona Halep a reușit lovitura meciului în primul set cu Karolina Pliskova, dar a jucat extrem de modest în rest și a pierdut categoric, scor 0-6, în doar 20 de minute. Halep a obținut doar 10 puncte, față de cele 27 ale cehoaicei.

Simona Halep, desființată de fani după primul set cu Pliskova: “Este absolut jenant ce face!”

Iar suporterii au remarcat imediat prestația mediocră oferită de Simona și și-au adus aminte și de celelalte partide de la această ediție a Turneului Campioanelor: “Dacă Bianca nu ar fi fost accidentată, Simona nu lua nici măcar un set la Turneul Campioanelor. Nu a arătat nimic până acum”. Un alt fan a continuat: “Halep, ce se întâmplă? Ești de nerecunoscut”.

Au fost și câteva mesaje extrem de dure la adresa româncei: “Nu-mi aduc aminte când Simona a fost distrusă într-un asemenea hal în carieră”. Și alții au continuat criticile: “Este absolut jenant ce face Halep în acest meci” sau “Nu se poate să joci așa“.

Cel mai nemulțumit a fost un suporter francez: “Este simplu, Halep ar trebui să se retragă”. În cazul unei înfrângeri, Simona Halep va rata calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor.