CORESPONDENŢĂ DIN OSTRAVA
Marian Popovici    Razvan Nicolae
in Simona Halep
10/02/2019, 17:23
Simona Halep, enervată de jocul Karolinei Pliskova! Trei momente de furie într-o victorie fabuloasă GALERIE FOTO CORESPONDENŢĂ DIN OSTRAVA
Simona Halep, enervată de jocul Karolinei Pliskova

Simona Halep a învins-o pe Karolina Pliskova, scor 6-4, 5-7, 6-4, însă românca s-a enervat în câteva momente din cauza jocului adversarei. Fostul număr 1 WTA a adus al doilea pentru echipa României după un meci fabulos făcut de jucătoarea de tenis de 27 de ani. Încă din primul set, câştigat cu 6-4, Simona Halep a dat semne de nervozitate, când, după o minge bine lovită de cehoaică, a lovit cu racheta banca. Vezi punct cu punct, toate detaliile partidelor disputate de Simona Halep și Mihaela Buzărnescu în Fed Cup Cehia – România, accesând aplicația de mai jos.

Setul al doilea a fost o adevărată provocare pentru Simona Halep, românca dând din ce în ce mai des semne de nervozitate. La scorul de 3-1 şi 40-40 pentru Karolina Pliskova, fostul număr 1 WTA a trimis o minge în fileu şi s-a enervat pe greşeala făcută. Al doilea moment dificil a venit la 5-3, când românca a trimis din nou mingea în fileu şi a dat de pământ cu racheta.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Simona Halep, enervată de jocul Karolinei Pliskova. Moment exploziv la mijlocul setului trei

În setul al treilea, Simona Halep a fost din nou enervată de jocul Karolinei Pliskova, dar şi de greşelile personale. În momentul în care românca era în avantaj, scor 3-2, jucătoarea de tenis de 27 de ani a comis o dublă greşeală, moment în care a strigat către banca României, unde se afla Florin Segărceanu, căpitanul nejucător al echipei noastre de Fed Cup.

Simona Halep, enervată de jocul Karolinei Pliskova. Ce s-a întâmplat în setul trei

În următorul game, Simona Halep a fost scoasă din sărite după ce Karolina Pliskova a reuşit o scurtă, la care românca nu a mai ajuns. Fostul număr 1 WTA a lovit cu nervozitate banca, la fel cum mai făcuse şi în primul set la o altă minge bine plasată a cehoaicei. După primele trei meciuri, România este în avantaj în duelul cu Cehia, scor 2-1, şi Mihaela Buzărnescu poate aduce calificarea în semifinalele Fed Cup dacă o va învinge pe Katerina Siniakova. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!