Simona Halep – Iga Swiatek 6-1, 6-0 VIDEO în optimi Roland Garros 2019. Cu cine joacă Halep în sferturi, prima reacţie a Simonei şi ce performanţă incredibilă a reuşit

03.06.2019 | 20:00
Simona Halep  Iga Swiatek 61 60 VIDEO in optimi Roland Garros 2019 Cu cine joaca Halep in sferturi prima reactie a Simonei si ce performanta incredibila a reusit
Simona Halep premii Roland Garros va câștiga 415.000 euro dacă o bate în optimi pe Oga Swiatek
  • Cifre fabuloase pentru Simona Halep în meciul cu Swiatek

Simona Halep – Iga Swiatek 6-1, 6-0 în optimi din Roland Garros 2019 se joaca azi, 3 iunie 2019. Vezi LIVE STREAM Online la TV pe Eurosport şi FANATIK.RO. Regăsiți VIDEO mai jos, la finalul articolului.

Simona Halep – Iga Swiatek 6-1, 6-0 în optimi Roland Garros 2019. VIDEO Online pe Eurosport si FANATIK.RO

Urmarește LIVE SCORE şi LIVE VIDEO meciul Simona Halep – Iga Swiatek, din optimi Roland Garros 2019. Meciul are loc pe 3 iunie 2019. Toate informațiile despre Simona Halep – Iga Swiatek sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre Simona Halep – Iga Swiatek, cu ultimele rezultate din anii precedenţi. Toate datele despre banii câștigați din tenis, clasament WTA și ATP şi ultimele noutăţi despre și se regăsesc aici. Toate meciurile disputate astăzi, dar şi zilele trecute le găseşti aici, cu desfăşurarea lor punct cu punct, game cu game şi VIDEO cu rezumatele.

6-0 Break Simona Halep.
  • 40-30 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek. Minge de break. Prima servă a fost greșită.
  • 40-15 Punct cucerit de Simona Halep. Minge de break. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 30-15 Iga Swiatek își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-0 Simona Halep câștigă punctul. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep.
  • Servește Iga Swiatek.
  • 19:07:31
    5-0 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-0 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-0 Punct cucerit de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 15-0 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • Servește Simona Halep.
  • 19:05:46
    4-0 Break Simona Halep.
  • 30-0 Punct cucerit de Simona Halep. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 15-0 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 19:02:09
    3-0 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-15 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek.
  • 30-0 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 19:00:07
    2-0 Break Simona Halep.
  • 40-30 Iga Swiatek câștigă punctul. Minge de break.
  • 40-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 30-15 Simona Halep câștigă punctul. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 15-15 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek.
  • 18:55:36
    1-0 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 15-30 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 0-30 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Iga Swiatek. Simona Halep a greșit prima servă.
  • A început setul
    2
  • 18:51:18
    6-1 Break Simona Halep.
  • A-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de break.
  • 40-40 Iga Swiatek își adjudecă schimbul de mingi. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 30-30 Punct cucerit de Iga Swiatek.
  • 30-15 Iga Swiatek câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 30-0 Simona Halep câștigă punctul.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 18:46:09
    5-1 Break Iga Swiatek.
  • 40-A Iga Swiatek câștigă punctul. Minge de break.
  • 40-40 Punct cucerit de Simona Halep. Egalitate.
  • 30-40 Punct cucerit de Iga Swiatek.
  • 30-40 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek.
  • 30-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 18:41:13
    5-0 Break Simona Halep.
  • 40-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de break. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Iga Swiatek. Prima servă a fost greșită.
  • 18:38:05
    4-0 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-0 Simona Halep câștigă punctul.
  • 30-0 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 18:35:18
    3-0 Break Simona Halep.
  • 40-15 Simona Halep câștigă punctul. Minge de break. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 30-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 15-15 Simona Halep câștigă punctul. Iga Swiatek a greșit prima servă.
  • 0-15 Iga Swiatek își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Prima servă a fost greșită.
  • 18:32:11
    2-0 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-30 Punct cucerit de Iga Swiatek. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 40-15 Simona Halep câștigă punctul.
  • 30-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Iga Swiatek își adjudecă schimbul de mingi. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 18:29:09
    1-0 Break Simona Halep.
  • 40-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break.
  • 15-15 Dublă greșeală Iga Swiatek.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Iga Swiatek. Prima servă a fost greșită.
    1
  • 18:22:27
    Start de meci! Iga Swiatek are primul serviciu.

Simona Halep – Iga Swiatek, statistica ultimele rezultate head 2 head şi meciuri directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe head 2 head dintre și și vezi scorurile precedentelor partide disputate dintre Simona Halep – Iga Swiatek înainte de întâlnirea din optimi Roland Garros 2019. Meciul dintre Simona Halep şi Iga Swiatek se dispută la TERENUL PHILIPPE CHATRIER din
Paris.

Meciul Simona Halep – Iga Swiatek are loc luni, 3 iunie, cu începere de la ora 17:30, în cadrul optimilor de finală ale turneului de Grand Slam pe zgură de la Roland Garros. Simona Halep a fost programată să joace în a doua zi din seria celor opt partide din cadrul acestei faze a Openului parizian, la fel ca și posibila sa adversară din sferturi, dacă va trece de poloneză. În cealaltă optime care ne interesează copilul teribil al tenisului feminin american, Amanda Anisimova se va bate cu spanioloaica Aliona Bolsova Zadoinov, de fapt o confruntare între două jucătoare cu sorginte rusă.

Simona Halep – Iga Swiatek LIVE Stream ONLINE Eurosport

Partida Simona Halep – Iga Swiatek se dispută luni, 3 iunie, de la ora 17:30 și contează pentru faza optimilor de finală ale Openului de la Roland Garros. Veți putea viziona meciul în direct, în exclusivitate, pe programul Eurosport, singurul care transmite anual toate cele patru turnee de Grand Slam. Dacă nu veți putea avea această ocazie mai există varianta de a intra pe site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări desfășurarea jocului dintre Simona Halep și Iga Swiatek în format LIVE VIDEO.

Simona Halep a avut până acum un traseu destul de ușor, eliminându-le, rând pe rând, pe australianca Ajla Tomljanovic și pe poloneza Magda Linette cu scorul de 2-1, după același scenariu, primul set luat, probleme în cel secund, pierdut și desprindere clară în cel decisiv. În al treilea tur a schimbat macazul în fața victimei preferate, ucraineanca Lesia Tsurenko, bifând a opta victorie în fața ei din tot atâtea meciuri directe, dar fără ca adversara să ia mai mult de trei ghemuri.

Simona Halep – Iga Swiatek este prima lor confruntare. Poloneza are 18 ani și e campioana de junioare de la Wimbledon

Iga Swiatek are principal atuu serviciul foarte bun

Iga Swiatekși-a sărbătorit majoratul, împlinind 18 ani, pe 31 mai, adică în  timp ce se afla în turneu la Roland Garros. Poloneza este una dintre jucătoarele din  noul val de la care sunt mari așteptări, anul trecut câștigând titlul la junioare la Wimbledon. A jucat la Openul francez primul meci la vârsta de 17 ani, pentru că a fost pe 28 mai, cu trei zile înainte de a deveni majoră, victorie lejeră cu o franțuzoiacă anonimă, intrată pe bază de wild-card: Janicejivici. În turul doi alt meci ușor, 2-0 cu chinezoaica Wang, iar primul examen mai serios a fost în turul trei, 2-1 cu Monica Puig din Puerto Rico, după 0-6 în primul set.

Simona va avea probleme cu serviciul adversarei, care este și puternic și destul de precis, punând cu un procentaj mare mingea în teren încă de la prima încercare. După meciul cu Monica Puig Swiatek a declarat că resimte puternice dureri de spate, dar că abia așteaptă să joace împotriva Simonei Halep și să dea tot ce poate, aceasta fiind prima confruntare dintre cele două. Swiatek ocupă locul 104 în lume, însă este clar de pe acum o jucătoare cu mult peste această poziție.