CORESPONDENȚĂ DIN PARIS
Traian Terzian    Vlad Roşca
in Simona Halep
03/06/2019, 21:42
Simona Halep, mesaj special la Roland Garros 2019! Hanoracul personalizat pe care l-a purtat după calificarea în sferturi. FOTO EXCLUSIV GALERIE FOTO CORESPONDENȚĂ DIN PARIS
Simona Halep a avut un mesaj special după calificarea în sferturi de finală la Roland Garros 2019

Jucătoarea de tenis Simona Halep a avut un mesaj special după calificarea în sferturi de finală la Roland Garros 2019. Fostul lider mondial a câștigat extrem de lejer meciul din optimi cu poloneza Iga Swiatek, scor 6-1, 6-0, și continuă drumul spre apărarea trofeului cucerit anul trecut pe zgura de la Paris.

Simona Halep, mesaj special la Roland Garros 2019

Simona Halep a venit extrem de zâmbitoare la întâlnirea cu presa și a avut un mesaj special după calificarea în sferturi la Roland Garros 2019. Campioana noastră s-a prezentat la conferința de presă cu un hanorac personalizat pe care scria ”Paris just do it”. FANATIK a întrebat-o dacă mesajul este unul special, Halep a răspuns ”Sper”.

La finalul meciului cu Iga Swiatek, Simona Halep a stat mai bine de 10 minute pe teren pentru a acorda autografe și a-și face poze cu fanii prezenți în tribune. În sferturile de finală, românca o va întâlni pe americanca de 17 ani Amanda Anisimova.