Simona Halep, din nou probleme medicale! A cerut fizioterapeut!

Gabriel Esanu
in Stiri sportive
22/03/2018, 22:09

În special în prima parte a partidei cu Oceane Dodin, din turul 2 la Miami, Simona Halep a fost foarte pasivă şi a lăsat-o pe adversara ei să conducă jocul. Fie că a fost vorba despre mingi direct câştigătoare, fie că a fost vorba de duble greşeli sau erori neforţate.

În partea a doua a primului set, Simona a făcut semne de disconfort, cu dureri în zona omoplaţilor, posibil cu un muşchi contractat. Înainte de ultimul game al primului set, Simona a cerut intervenţia fizioterapeutului, care a venit imediat după finalul primei manşe.

După un masaj în zona afectată şi o pauză de aproximativ zece minute, Simona Halep a revenit pe teren şi a arătat mult mai bine. A făcut repede 2-0 şi părea gata să revină în meci. Imediat, însă, Dodin a făcut rebreak, la zero, iar Simona a cerut din nou tratament, doar că mai scurt de această dată.