Situaţia incredibilă în care a ajuns Rivaldinho, fostul atacant al lui Dinamo! Ce se întâmplă cu fiul lui Rivaldo

30.10.2018 | 19:37
Rivaldinho într-un meci al lui Dinamo. Brazilianul a ajuns într-o situaţie incredibilă în Bulgaria

Rivaldinho, fostul atacant de la FC Dinamo Bucureşti, a ajuns într-o situaţie incredibilă în Bulgaria. Fotbalistul în vârstă de 23 de ani nu trece prin cea mai bună perioadă a carierei sale după ce a decis să se despartă de gruparea din “Ştefan cel Mare”.

Rivaldinho, fiul lui Rivaldo, fostul star al Barcelonei, a decis să îşi rezilieze contractul cu FC Dinamo Bucureşti la începutul anului 2018, atunci când echipa era pregătită de Vasile Miriuţă, iar brazilianul a ajuns la Levski Sofia liber de contract.

Rivaldinho a ajuns într-o situaţie incredibilă la Levski

Decizia lui Rivaldinho de a semna cu gruparea din prima ligă din Bulgaria nu a fost una foarte bună. Sud-americanul care a evoluat în 37 de meciuri pentru FC Dinamo Bucureşti nu se află în planurile actualului antrenor de la Levski Sofia, slovenul Stojanovic, iar acesta nu a primit foarte multe şanse.

Astfel, Rivaldinho nu a prins foarte multe minute în tricoul echipei Levski Sofia, având cifre incredibile în ultimele cinci luni petrecute la gruparea din Bulgaria. Brazilianul în vârstă de 23 de ani a prins doar 18 minute pentru Levski, fără să reuşească să înscrie. De când a ajuns la formaţia din Sofia, Rivaldinho a marcat un singur gol, cu Botev Plovdiv, în sezonul 2017 – 2018, meci încheiat cu victoria echipei sale, scor 3-2.

Momentul în care Rivaldinho a fost prezentat la Levski Sofia

Rivaldinho, atac la Vasile Miriuţă

De pe 27 ianuarie 2018 până în prezent a jucat în 410 meciuri pentru Levski Sofia şi a înscris un gol. Rivaldinho a mai evoluat pe parcursul carierei pentru Boavista Porto FC, Paysandu Sport Club, Mogi Miriam Esporte Club şi Dinamo Bucureşti. De gruparea din “Ştefan cel Mare” nu s-a despărţit în cele mai bune condiţii. Fotbalistul cotat de site-urile de specialitate la 450.000 de euro a lansat prin intermediul unui interviu acordat pentru FANATIK.RO o serie de acuze la adresa lui Vasile Miriuţă.