Slavia Praga – Chelsea 0-1 VIDEO în sferturi Europa League. Englezii, favoriți la calificare

Sorin Dumitrescu
in Europa League
11/04/2019, 23:55
Slavia Praga - Chelsea se joacă în sferturile de finală din Europa League

Meciul Slavia Praga – Chelsea din cadrul primei manșe a sferturilor de finală ale Europa League a oferit deja o favorită clară. Slavia Praga este echipa care a detonat bomba în optimi, eliminând după un meci de infarct, 4-3 în prelungiri, pe cea care are cinci Europa League în vitrină, FC Sevilla. Nu au mai reușit același fotbal frumos în fața londonezilor care au venit motivați să se califice, pentru a rămâne în cărți la câștigarea trofeului și a locului pentru Champions League. Deși partida se părea că se îndreaptă către o remiză, cu 4 minute înainte de final, Marcos Alonso a adus o victorie uriașă pentru englezi.

Slavia Praga - Chelsea 0-1 din sferturi Europa League se joaca azi, 11 aprilie 2019 22:00. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Slavia Praga - Chelsea  0-1

Slavia Praga Slavia Praga
11 aprilie 2019 22:00
0-1
Chelsea Chelsea

Echipe de start Slavia Praga - Chelsea

Slavia Praga (4-2-3-1): Ondrej Kolar, Vladimir Coufal, Michael Ngadeu, Simon Deli, Jan Boril, Lukas Masopust, Petr Sevcik, Ibrahim Benjamin Traore, Alex Kral, Miroslav Stoch, Peter Olayinka

Rezerve: Premysl Kovar, Ondrej Kudela, Michal Frydrych, Jaromir Zmrhal, Josef Husbauer, Mick van Buren, Milan Skoda

Chelsea (4-3-3): Kepa Arrizabalaga, Cesar Azpilicueta, Antonio Rudiger, Andreas Christensen, Marcos Alonso, Ross Barkley, Mateo Kovacic, Frelio Filho Jorginho, Pedro Eliezer Rodriguez Ledesma, Olivier Giroud, Willian

Rezerve: Willy Caballero, Davide Zappacosta, David Luiz, N'Golo Kante, Ruben Loftus-Cheek, Gonzalo Higuain, Eden Hazard

Comentariul LIVE Slavia Praga - Chelsea 0 -1

• 23:50:00 Sfârşitul partidei
  • 90:00 Lovitură liberă pentru SK Slavia Praga în jumatătea proprie.
  • 90:00 Ofsaid la SK Slavia Praga.
  • 90:00 Felix Zwayer acordă corner pentru SK Slavia Praga.
  • 90:00 Aut SK Slavia Pragaîn apropierea careului.
  • 90:00 Lovitură liberă pentru Chelsea FC.
  • 90:00 Aut Chelsea FC.
  • 90:00 Repriza va fi prelungită cu 4 minute
  • 89:37 Aruncare pentru Chelsea FC într-o zonă periculoasă.
  • 89:01 Lovitură liberă pentru Chelsea FC.
  • 88:39 SK Slavia Praga are un aut în jumătatea celor de la Chelsea FC.
  • 88:28 Jaromir Zmrhal (SK Slavia Praga) bate un corner.
  • 87:31 Aut Chelsea FC.
  • 86:44 Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 86:28 Arbitrul Felix Zwayer semnalizează aut de margine pentru SK Slavia Praga în jumătatea celor de la Chelsea FC.
  • 85:00 Gooool! Marcos Alonso înscrie cu capul, 0-1! Frumoasă pasa lui Willian la gol!
  • 84:10 Chelsea FC primește o lovitură liberă.
  • 82:43 S-a acordat o lovitură liberă pentru oaspeti.
  • 82:10 Vladimir Coufal (SK Slavia Praga) este avertizat de arbitru.
  • 82:07 Chelsea FC primește o lovitură liberă.
  • 81:46 SK Slavia Praga are aut în apropierea careului.
  • 81:22 Mick van Buren îi ia locul lui Peter Olayinka pentru SK Slavia Praga.
  • 81:00 Aut de margine pentru SK Slavia Praga în jumătatea adversă.
  • 79:59 Aruncare de la margine Chelsea FC.
  • 79:40 Jan Boril (SK Slavia Praga) trimite la poartă, fără rezultat însă.
  • 78:20 Olivier Giroud (Chelsea FC) este surprins în ofsaid.
  • 77:42 Aut Chelsea FC în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 77:06 Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru Chelsea FC.
  • 74:32 Schimbare la oaspeti, Ruben Loftus-Cheek îl inlocuiește pe Ross Barkley.
  • 74:12 SK Slavia Praga au repunerea în joc.
  • 74:03 Chelsea FC are aut.
  • 73:45 Aut Chelsea FC în terenul advers.
  • 73:26 Schimbare la SK Slavia Praga, intră Josef Husbauer în locul lui Lukas Masopust.
  • 72:51 SK Slavia Praga repune din 6 metri.
  • 71:30 Chelsea FC repune mingea în joc.
  • 70:23 Lovitură de colț pentru SK Slavia Praga.
  • 69:46 SK Slavia Praga are un corner, Jaromir Zmrhalse pregătește sa îl execute.
  • 68:59 Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 68:44 Jaromir Zmrhal (SK Slavia Praga) execută un corner.
  • 68:11 Ibrahim Benjamin Traore trimite spre poartă, dar scorul nu se schimbă pe Eden Arena.
  • 67:46 Iese Mateo Kovacic, intră N'Golo Kante.
  • 67:12 Lovitură liberă Chelsea FC în jumătatea adversă.
  • 66:20 Lovitură liberă Chelsea FC în jumătatea adversă.
  • 65:35 Arbitrul Felix Zwayeracordă o lovitură liberă pentru SK Slavia Praga în jumătatea proprie.
  • 65:01 Chelsea FC bate un aut în jumătatea proprie.
  • 64:00 Aut de margine pentru Chelsea FC.
  • 63:33 Jaromir Zmrhal îi ia locul lui Miroslav Stoch.
  • 63:01 Antonio Rudiger de la Chelsea FC câștigă un duel aerian, însă mingea trimisă de el cu capul, nu-și atinge ținta.
  • 63:01 SK Slavia Praga au repunerea în joc.
  • 62:54 Willian (Chelsea FC) execută un corner.
  • 62:02 Lovitură liberă pentru Chelsea FC în jumatătea proprie.
  • 60:44 Arbitrul Felix Zwayer semnalizează aut de margine pentru Chelsea FC în jumătatea celor de la SK Slavia Praga.
  • 60:05 Chelsea FC avansează în atac și Willian reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.
  • 60:05 Jocul se reia pe Eden Arena cu repunerea celor de la gazde.
  • 59:40 Antonio Rudiger trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Chelsea FC.
  • 59:32 Lovitură de colț pentru Chelsea FC.
  • 58:51 Chelsea FC are un corner, Willianse pregătește sa îl execute.
  • 58:31 Eden Hazard intră în locul lui Pedro Eliezer Rodriguez Ledesma.
  • 55:59 Arbitrul Felix Zwayer a acordat o lovitură de la colț pentru SK Slavia Praga. Execută Miroslav Stoch.
  • 55:14 Aruncare periculoasă pentru SK Slavia Praga.
  • 53:54 SK Slavia Praga presează în atac, dar arbitrul Felix Zwayer fluieră prompt ofsaid.
  • 52:44 S-a acordat o lovitură liberă pentru gazde.
  • 52:42 Lovitură liberă pentru Chelsea FC.
  • 52:14 Lovitură liberă SK Slavia Praga în propria jumătate.
  • 51:12 Aut SK Slavia Praga.
  • 50:48 Aruncare pentru Chelsea FCîn jumătatea proprie.
  • 50:30 Olivier Giroud (Chelsea FC) prinde un șut, dar ratează ținta.
  • 50:30 Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la SK Slavia Praga.
  • 50:18 Felix Zwayer acordă corner pentru Chelsea FC.
  • 48:44 Lovitură liberă pentru Chelsea FC în jumatătea proprie.
  • 23:00:52 A început repriza a doua
    -------------------------------------------
  • 22:45:38 Sfârşitul reprizei
  • 43:58 Miroslav Stoch (SK Slavia Praga) bate un corner.
  • 41:31 Aruncare pentru SK Slavia Praga într-o zonă periculoasă.
  • 40:54 Pericol pentru Chelsea FC, SK Slavia Praga are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 40:31 Lovitură liberă pentru SK Slavia Praga.
  • 40:11 Chelsea FC are aut.
  • 39:53 SK Slavia Praga are un aut în jumătatea celor de la Chelsea FC.
  • 39:35 Arbitrul Felix Zwayer fluieră lovitură liberă pentru SK Slavia Praga.
  • 39:00 Lovitură de poartă Chelsea FC.
  • 38:28 Aut SK Slavia Praga.
  • 36:41 Lovitură liberă pentru Chelsea FC.
  • 36:25 Aut de margine pentru SK Slavia Praga.
  • 35:32 SK Slavia Praga aruncă de la margine.
  • 34:48 SK Slavia Praga repune mingea în joc.
  • 34:17 Chelsea FC bate un aut în jumătatea proprie.
  • 32:19 Olivier Giroud (Chelsea FC) este semnalizat în poziție de ofsaid.
  • 31:30 Aut SK Slavia Praga.
  • 30:35 SK Slavia Praga repune din 6 metri.
  • 30:04 Lovitură liberă pentru Chelsea FCîn jumătatea adversă.
  • 29:11 Aut de margine pentru SK Slavia Praga în jumătatea adversă.
  • 28:37 Aut SK Slavia Praga în terenul advers.
  • 27:05 Aut Chelsea FCîn apropierea careului.
  • 25:37 Repunere din 6 metri pentru Chelsea FC.
  • 24:49 ArbitrulFelix Zwayer indică aut de margine pentru gazde.
  • 24:42 Trage Willian însă nimerește transversala!
  • 22:04 SK Slavia Praga are o lovitură liberă periculoasă.
  • 21:39 Aruncare pentru SK Slavia Pragaîn jumătatea proprie.
  • 21:36 Aut de margine pentru Chelsea FC în jumătatea adversă.
  • 21:18 Chelsea FC primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 20:50 SK Slavia Praga are aut.
  • 20:13 SK Slavia Praga în atac, Petr Sevcik trage, dar scorul rămâne același.
  • 19:29 Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Chelsea FC.
  • 19:29 SK Slavia Praga atacă, dar lovitura de cap a lui Vladimir Coufal nu găsește poarta.
  • 18:51 Repunere din 6 metri pentru SK Slavia Praga.
  • 18:04 Arbitrul Felix Zwayeracordă o lovitură liberă pentru Chelsea FC în jumătatea proprie.
  • 17:09 SK Slavia Praga primește o lovitură liberă.
  • 16:24 Lovitură liberă Chelsea FC în propria jumătate.
  • 15:43 Aruncare de la margine Chelsea FC.
  • 15:10 Aut pentru SK Slavia Pragaîn apropierea careului advers.
  • 14:57 Aruncare de la margine Chelsea FC.
  • 14:22 SK Slavia Praga are un aut în jumătatea celor de la Chelsea FC.
  • 14:03 Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 13:47 Aruncare pentru Chelsea FCîn jumătatea proprie.
  • 13:30 Chelsea FC primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 12:39 Arbitrul Felix Zwayer dă un aut pentru SK Slavia Praga aproape de careul celor de la Chelsea FC.
  • 10:54 Aut Chelsea FC.
  • 10:22 ArbitrulFelix Zwayer indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 9:42 SK Slavia Praga repune mingea în joc.
  • 7:29 Aut SK Slavia Praga în terenul advers.
  • 6:49 SK Slavia Praga repune din 6 metri.
  • 6:49 Chelsea FC presează în atac, însă șutul lui Ross Barkley nu găsește poarta.
  • 5:23 SK Slavia Praga au repunerea în joc.
  • 4:35 Chelsea FC aruncă de la margine.
  • 4:08 SK Slavia Praga bate un aut în jumătatea proprie.
  • 2:55 Lovitură de poartă Chelsea FC.
  • 2:37 SK Slavia Praga are aut în apropierea careului.
  • 2:14 Aut SK Slavia Praga.
  • 1:52 Aut de margine pentru Chelsea FC.
  • 1:25 Cap Simon Deli, însă balonul nu nimerește poarta.
  • 1:25 Jocul se reia pe Eden Arena cu repunerea celor de la oaspeti.
  • 0:24 Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru SK Slavia Praga.
  • A început meciul de pe Eden Arena.

Urmarește Live Score meciul Slavia Praga - Chelsea, din sferturi Europa League. Meciul are loc pe 11 aprilie 2019 22:00. Toate informațiile despre Slavia Praga - Chelsea sunt în aplicatia de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Slavia Praga - Chelsea, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Slavia Praga şi Chelsea și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din sferturi Europa League. Meciul dintre Slavia Praga şi Chelsea este arbitrat de Zwayer, Felix din Germania și se dispută pe stadionul Eden Arena, cu o capacitate de 21000 locuri.

Slavia Praga – Chelsea Live Stream Online pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport

Partida Slavia Praga – Chelsea se joacă joi, 11 aprilie, de la ora 22:00, pe stadionul Sinobo din capitala Cehiei și va fi transmisă pe trei posturi de televiziune la noi: Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport. Dacă nu puteți viziona meciul pe micul ecran puteți intra pe site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări meciul în format LIVE VIDEO.

Chelsea are o singură absență, pe Marcos Alonso, în timp ce Slavia Praga e văduvită de prezența a trei jucători: Teci și Hromada, cu accidentări, Soucek cu cartonașe galbene. Chelsea e favorita pariorilor, cu cota 1,70, dar nu va fi deloc ușor pentru echipa lui Maurizio Sarri, pentru că praghezii sunt foarte redutabili pe teren propriu.