Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Slovacia a câştigat turneul amical Kings Cup după ce a învins-o pe Thailanda, scor 3-2. Fotbalul mondial a fost la un pas de tragedie în timpul finalei. În minutul 23 al meciului, Martin Skrtel a fost lovit în cap cu mingea şi fostul jucător al lui Liverpool a rămas, inconştient, pe gazon.

Unul dintre colegii de la naţională s-a grăbit să-l ajute pe Martin Skrtel şi să evite o dramă. Medicii au intervenit rapid pe gazon şi l-au ajutat pe internaţionalul slovac, după ce limba îi bloca respiraţia, conform informaţiilor din presa locală.

Nemec, prestaţie slabă în Slovacia – Thailanda 3-2

Martin Skrtel şi-a revenit şi a continuat partida până în minutul 73, când a fost înlocuit cu Milan Skriniar. Adam Nemec a fost integralist în meciul Slovacia – Thailanda 3-2, însă atacantul lui Dinamo a avut o prestaţie ştearsă.