Sport la TV. Cine transmite Manchester City-Tottenham și Porto-Liverpool. Programul transmisiunilor sportive de miercuri, 17 aprilie

Sorin Dumitrescu
in Sport
17/04/2019, 01:45
Sport la TV. Programul transmisiunilor miercuri 17 aprilie. Porto - Liverpool, sfert de finală retur în Champions League

Și miercuri 17 aprilie în programul de sport la TV avem fotbal de calitate. Sunt cele două partide retur din sferturile Champions League, Manchester City – Tottenham și Porto – Liverpool, dar mai există și meciuri din Franța și Italia, partide restante. Manchester City are de recuperat un gol din meciul tur, misiune aparent ușoară, dar la câte surprize au fost sezonul acesta în Champions League nimic nu mai miră.

Sport la TV. Programul transmisiunilor miercuri 17 aprilie. Lazio - Udinese restanță în Serie A
Sport la TV. Programul transmisiunilor miercuri 17 aprilie. Lazio – Udinese restanță în Serie A

La Porto Liverpool e ceva mai liniștită, cu două goluri avans. În Serie A se joacă Lazio – Udinese, orice alt rezultat decât victoria pentru romani însemnând scoaterea lor din zona Champions League. În Franța se joacă un meci fără miză dar care poate avea goluri multe, Nantes – PSG, deși după 1-5 la Lille sigur oaspeții vor veni la victorie.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Ce se transmite din Euroliga de baschet masculin în programul de sport la TV miercuri, 17 aprilie

• 12:00 Tenis masculin ATP Monte Carlo: Digi Sport 2, Telekom Sport 4
  • 17:00 Baschet masculinCupa României: BC CSU Sibiu – Dinamo: Digi Sport 4
  • 17:30 Handbal masculin Liga națională: Dobrogea Sud – Dinamo: TVR HD
  • 19:30 Baschet masculin Cupa României: U BT Cluj – CSM CSU Oradea: Digi Sport 4
  • 20:00 Fotbal Ligue 1: Nantes – PSG: Digi Sport 2
  • 21:30 Fotbal Serie A: Lazio – Udinese: Digi Sport 3, Telekom Sport 2
  • 22:00 Fotbal Champions League sferturi retur: Manchester City – Tottenham: Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus
  • 22:00 Fotbal Champions League sferturi retur: Porto – Liverpool: Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport