Ca de obicei, FANATIK.RO vă pune la dispoziție toate amănuntele legate de transmisiunile sportive ale zilei de duminică, 21 octombrie, pe canalele Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport și Look TV. Este o adevărată avalanșă de transmisiuni din fotbal, unde avem meciuri din primele noastre două ligi, dar și si cele cinci campionate de forță ale Europei.
Dar în afara sportului rege avem și regalul de la final de an al tenisului feminin. Începe Turneul Campioanelor de la Singapore, acolo unde ar fi trebuit să se afle și liderul mondial al anului 2018, Simona Halep, dar, din păcate, problemele de sănătate s-au dovedit a fi destul de grave și constănțeanca a fost nevoită să se retragă, lăsând locul olandezei Kiki Bertens. Primele două meciuri sunt Petra Kvitova – Elina Svitolina și Caroline Wozniacki – Karolina Pliskova.
DIGI SPORT 1
12:00 Fotbal Liga 2: Farul Constanța – FC Argeș
14:00 Fotbal Liga 2: Daco-Getica – Petrolul
16:00 Fotbal Serie A: Parma – Lazio
18:00 Fotbal Liga 1 Betano: Gaz Metan Mediaș – FC Botoșani
21:00 Fotbal Liga 1 Betano: Craiova – FCSB
DIGI SPORT 2
12:00 Tenis feminin Turneul Campioanelor: Petra Kvitova – Elina Svitolina
14:30 Tenis feminin Turneul Campioanelor: Caroline Wozniacki – Karolina Pliskova
16:30 Fotbal Bundesliga: Hertha Berlin – SC Freiburg
21:00 Formula 1: MP al SUA
DIGI SPORT 3
13:00 Fotbal La Liga: Rayo Vallecano – Getafe
16:30 Tenis masculin: finala ATP de la Antwerp
19:00 Fotbal Serie A: Fiorentina – Cagliari
21:30 Fotbal Serie A: Inter – AC Milan
DIGI SPORT 4
13:30 Fotbal Serie A: Frosinone – Empoli
16:00 Fotbal Ligue 1: Montpellier – Bordeaux
18:00 Handbal feminin Champions League: Bietigheim – Ferencvaros
19:30 Fotbal La Liga: Huesca – Espanyol Barcelona
22:00 Fotbal Ligue 1: Nice – Olympique Marseille
TELEKOM SPORT 1
16:00 Fotbal Serie A: Parma – Lazio
18:00 Fotbal Liga 1 Betano: Gaz Metan – FC Botoșani
21:00 Fotbal Liga 1 Betano: Craiova – FCSB
TELEKOM SPORT 2
13:00 Fotbal La Liga: Rayo Vallecano – Getafe
16:00 Fotbal Serie A: Bologna – Torino
18:00 Fotbal Premier League: Everton – Crystal Palace
21:30 Fotbal Serie A: Inter – AC Milan
TELEKOM SPORT 3
12:00 Fotbal Liga 2: Farul – FC Argeș
14:00 Liga 2: Daco Getica – Petrolul
16:00 Fotbal Serie A: Chievo – Atalanta
19:00 Fotbal Bundesliga: Borussia Monchengladbach – Mainz
21:00 Formula 1: MP al SUA
TELEKOM SPORT 4
16:30 Fotbal Bundesliga: Hertha – Freiburg
19:00 Fotbal Serie A: Fiorentina – Cagliari
21:00 Fotbal La Liga: Betis Sevilla – Valladolid
12:00 Fotbal Liga 2: Farul – FC Argeș (LOOK SPORT)
14:00 Fotbal Liga 2: Daco Getica – Petrolul (LOOK SPORT)
18:00 Fotbal Liga 1 Betano: Gaz Metan – FC Botoșani (LOOK SPORT)
21:00 Fotbal Liga 1 Betano: Craiova – FCSB (LOOK PLUS)