FANATIK.RO vă oferă toate informațiile de care aveți nevoie în privința transmisiunilor sportive de sâmbătă, 20 octombrie. Sportul rege, fotbalul, revine în mare forță pe micile ecrane, cu numeroase partide din Liga 1 Betano, Liga 2, Serie A, La Liga, Bundesliga și Ligue 1. Tenisul feminin de la Moscova și Luxemburg, precum și cel masculin de la Antwerp intră în faza semifinalelor sau a finalelor. CSM București joacă la handbal feminin pe terenul norvegiencelor de la Vipers Kristiansand, după absolut șocanta înfrângere suferită pe terenul echipei germane Bietingheim.
Formula 1 nu putea lipsi din program, cu calificările de la Marele Premiu al SUA. Și baschetul masculin de primă divizie și-a făcut loc, după corecțiile severe suferite la mijlocul săptămânii de echipele noastre în FIBA Europe Cup. Avem și rugby din prima divizie, o panoplie întreagă de sporturi din care să vă tot alegeți.
12:00 Fotbal: Liga 2 Academica Clinceni – Chindia Târgoviște
14:00 Fotbal: La Liga Real Madrid – Levante
16:00 Fotbal: Liga 1 Betano Hermanstadt – Astra
19:15 Handbal feminin: Champions League Kristiansand – CSM București
21:00 Fotbal: Liga 1 Betano Viitorul – Sepsi Sfântu Gheorghe
13:00 Tenis feminin: WTA Moscova
14:45 Handbal feminin: Champions League Copenhaga – Rostov pe Don
19:00 Fotbal: Serie A Juventus – Genoa
21:45 Fotbal: La Liga FC Barcelona – FC Sevilla
00:00 Formula 1: Calificări Austin MP al SUA
16:00 Fotbal: Serie A AS Roma – SPAL Ferrara
19:30 Fotbal: La Liga Villarreal – Atletico Madrid
21:30 Fotbal: Serie A: Udinese – Napoli
16:00 Tenis feminin: WTA Luxemburg
18:00 Fotbal: Ligue 1 PSG – Amiens
20:00 Baschet masculin: Liga națională CSM CSU Oradea – Dinamo
22:00 Kickboxing: Kickboxing Glory 60
12:00 Fotbal: Liga 2 Academica Clinceni – Chindia LOOK SPORT
16:00 Fotbal: Liga 1 Betano Hermanstad – Astra LOOK PLUS
19:00 Fotbal: Superliga turcă Sivasspor – Fenerbahce LOOK SPORT
21:00 Fotbal: Liga 1 Betano Viitorul – Sepsi LOOK PLUS
14:00 Fotbal: La Liga Real Madrid – Levante
16:00 Fotbal Liga 1 Betano Hermanstad – Astra
19:15 Handbal feminin: Champions League Kristiansand – CSM București
21:00 Fotbal Liga 1 Betano Viitorul – Sepsi
00:00 Formula 1: calificări Austin MP al SUA
14:30 Rugby: Divizia națională: Steaua – CSM București
16:30 Fotbal: Bundesliga Wolfsburg – Bayern Munchen
19:00 Fotbal: Serie A Juventus – Genoa
21:45 Fotbal: La Liga FC Barcelona – FC Sevilla
12:00 Fotbal: Liga 2 Academica – Chindia
16:00 Fotbal: Serie A AS Roma – SPAL
19:30 Fotbal: Villarreal – Atletico Madrid
21:30 Fotbal: Udinese – Napoli
16:30 Fotbal: Bundesliga Stuttgart – Borussia Dortmund
19:00 Handbal feminin: Champions League Podravka – Krim Ljubljana
22:15 Tenis masculin ATP Antwerp