Sporting cere REJUCAREA meciului cu Schalke din Liga Campionilor!

Claudiu Melinte
în Pariuri sportive
23/10/2014, 18:08

Sporting Lisabona a înaintat o plîngere la UEFA, în care cere rejucarea partidei pierdute cu 3-4 pe terenul lui Schalke, care a contat pentru grupa G a Ligii Campionilor. Golul victoriei nemţilor a fost înscris dintr-un penalty acordat uşor de arbitru în minutele de prelungire ale partidei.

”Clubul potughez a cerut UEFA rejucarea partidei sau să obţină punctul acordat pentru un meci egal”, se arată într-un comunicat pe site-ul oficial al lui Schalke.

Golul victoriei a fost semnat de Eric Maxim Choupo-Moting în minutul 90+3, după o lovitură de la 11 metri dictată de arbitrul Serghei Karasev. Oficialul rus a considerat că Jonathan Silva a comis henţ în careu, dar reluările TV au arătat că fundaşul lui Sporting a fost lovit cu mingea în faţă…