Video. Standard Liege, în play-off! Un fost dinamovist, decisiv pentru echipa lui Marin

Razvan Nicolae
in Fotbal international
11/03/2018, 19:37

Standard Liege a prins în ultimul moment un loc în play-off-ul din Jupiler League. Cu Răzvan Marin integralist, echipa antrenată de Sa Pinto a tremurat serios pentru atingerea obiectivului în meciul cu Oostende. Standard s-a văzut condusă la pauză, scor 0-2, însă a întors rezultatul după pauză şi a obţinut victoria, scor 3-2, după ce Colins Fai, jost jucător la Dinamo, a marcat golul decisiv în minutul 72.

Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă de Anderlecht, care a avut doi jucători eliminaţi, scor 1-2. Alexandru Chipciu a stat pe banca de rezerve pe durata întregului meci. Formaţia tehnicianului român a ratat calificarea în play-off.

Standard Liege, locul şase în campionat

La finalul sezonului regulat din Belgia se ştie şi echipa care va juca în sezoul viitor în liga a doua. Mechelen a câştigat partida cu Waasland, scor 2-0, însă avea nevoie ca Eupen să fie învinsă de Mouscron. Fosta echipă a lui Mircea Rednic a pierdut, scor 4-0, iar Mechelen a retrogradat. În play-off, Standard Liege va porni de pe locul şase.