Video. Standard Liege, în play-off! Un fost dinamovist, decisiv pentru echipa lui Marin

Razvan Nicolae
in Fotbal international
11/03/2018, 19:37

Standard Liege a prins în ultimul moment un loc în play-off-ul din Jupiler League. Cu Răzvan Marin integralist, echipa antrenată de Sa Pinto a tremurat serios pentru atingerea obiectivului în meciul cu Oostende. Standard s-a văzut condusă la pauză, scor 0-2, însă a întors rezultatul după pauză şi a obţinut victoria, scor 3-2, după ce Colins Fai, jost jucător la Dinamo, a marcat golul decisiv în minutul 72.

Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă de Anderlecht, care a avut doi jucători eliminaţi, scor 1-2. Alexandru Chipciu a stat pe banca de rezerve pe durata întregului meci. Formaţia tehnicianului român a ratat calificarea în play-off.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Standard Liege, locul şase în campionat

La finalul sezonului regulat din Belgia se ştie şi echipa care va juca în sezoul viitor în liga a doua. Mechelen a câştigat partida cu Waasland, scor 2-0, însă avea nevoie ca Eupen să fie învinsă de Mouscron. Fosta echipă a lui Mircea Rednic a pierdut, scor 4-0, iar Mechelen a retrogradat. În play-off, Standard Liege va porni de pe locul şase.