Start dezastruos pentru România în meciul cu Spania! Ibericii, trei șuturi pe poartă în zece minute

Andrei Șchiopu
în Echipa nationala
18/11/2019, 22:08
România vs. Spania. Sursă foto: sportpictures.eu

Start dezastruos pentru România în meciul cu Spania. În doar 10 minute, naționala lui Cosmin Contra a primit un gol, dar ibericii au avut 3 șuturi pe poartă, 3 șuturi pe lângă poartă, 80% posesie și o bară transversală. Este cel mai slab start de joc al României în această campanie de calificări pentru Euro 2020.

• (P) Cotă EXCLUSIVĂ Fortuna: 1,53 este cota pentru “peste 2,5 goluri” la Spania – România. Vezi aici toate cotele!

Start dezastruos de meci pentru România în duelul cu Spania

România a început slab meciul cu Spania, iar ibericii au început să pună presiune mare pe jucătorii români încă din startul partidei. În minutul 5, Santi Cazorla a dat o bară transversală, iar Fabian Ruiz a dat gol la trei minute distanță de la acea fază.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Imediat după primirea golului, George Pușcaș a avut o ocazie foarte mare, dar Kepa s-a opus golului și a respins mingea în corner. Spania este deja calificată la Campionatul European din 2020, dar vrea să câștige meciul pentru a fi cap de serie la tragerea la sorți care va avea loc la București pe 30 noiembrie.

Statisticile din primele minute ale meciului Spania - România. Sursă foto: flashscore.com
Statisticile din primele minute ale meciului Spania – România. Sursă foto: flashscore.com

România a pierdut calificarea directă la EURO 2020 în confruntarea cu Suedia (0-2) și mai are o șansă la baraj, unde putem da peste Scoția sau peste Islanda.