Sport

Starul lui Inter are 4 copii și este căsătorit cu o femeie cu 7 ani mai în vârstă! Superba soție a sărbătorit calificarea în finala Champions League. Foto

Nicolo Barella este căsătorit din 2017 cu Federica Schievenin, iar cei doi au împreună patru copii. Soția mijlocașului a fost prezentă pe San Siro la partida cu Barcelona.
09.05.2025 | 12:30
Nicolo Barella este căsătorit cu Federica Schievenin din 2017. FOTO: Instagram
ADVERTISEMENT

Nicolo Barella (28 de ani) a fost integralist în ambele partide din „dubla” Interului cu Barcelona. După 3-3 în Spania, italienii au învins cu 4-3 după prelungiri pe teren propriu. Prezentă pe San Siro a fost și soția fotbalisului, Federica Schievenin (35 de ani).

Nicolo Barella este căsătorit cu Federica Schievenin din 2017

Transferat în 2020 de la Cagliari, Nicolo Barella este om de bază atât la Inter, cât și la echipa națională a Italiei. Mijlocașul are în palmares două titluri, două Cupe și trei Supercupe cu echipa de club, dar și un Campionat European cu prima reprezentativă.

ADVERTISEMENT

Acesta a disputat și o finală de Champions League în 2023, pierdută la limită contra lui Manchester City, scor 0-1, dar va avea o nouă șansă la trofeu în actuala stagiune.

Inter a ajuns în ultimul act după ce a învins Barcelona cu scorul general de 7-6, în urma unei duble manșe care va rămâne în istorie. Returul de pe San Siro a fost urmărit din tribune și de soția lui Nicolo Barella, Federica Schievenin, care la final a postat și un mesaj scurt pe rețelele sociale: „De infarct”.

ADVERTISEMENT

Originară din Sardinia, aceasta l-a cunoscut pe Barella în perioada în care mijlocașul evolua pentru Cagliari. Cei doi sunt căsătoriți din 2017 și au împreună patru copii, trei fete și un băiat.

Nicolo Barella, criticat după returul cu Barcelona

Presa din Italia a sărbătorit succesul istoric obținut de Inter, însă prestația lui Barella a fost analizată în termeni duri. „Angajamentul a fost total, efortul de asemenea, în așa fel încât Inzaghi nu l-a schimbat, dar au fost prea multe inexactități, erori și momente dificile”, au notat cei de la Gazzetta dello Sport.

ADVERTISEMENT

„În repriza a doua, după ce l-a forțat pe Szczesny să intervină, l-a pierdut pe Dani Olmo la golul de 2-2 și apoi a pierdut mingea la a treia reușită a catalanilor”, a precizat Tuttosport la finalul partidei.

ADVERTISEMENT