Carousel hot news

Steaua a încasat trei în ultimul amical! Alibec, primul GOL în sezon

Steaua a avut joi ultimul test înainte de debutul campionatului. Echipa lui Nicolae Dică a încheiat la egalitate, 3-3, cu echipa din liga secundă, Chindia Târgovişte. Antrenorul Stelei a folosit...
Autor: Marian Popovici | 13.07.2017 | 15:29

Steaua a avut joi ultimul test înainte de debutul campionatului. Echipa lui Nicolae Dică a încheiat la egalitate, 3-3, cu echipa din liga secundă, Chindia Târgovişte. Antrenorul Stelei a folosit o formulă experimentală, cu jucători utilizaţi mai puţin în meciurile din cantonamentul din Olanda.

Steaua amicale. Meciul s-a disputat la Berceni, în baza de pregătire a FCSB-ului. Steaua a condus cu 2-1 la pauză, însă formaţia lui Dică a arătat fragil în defensivă şi meciul s-a încheiat 3-3. Pentru roş-albaştrii au marcat Daniel Benzar, Filipe Teixeira şi Denis Alibec, din penalty. Oaspeţii au punctat prin Neicutescu, de doua ori, respectiv Matei.

Steaua amicale. FCSB, cu echipa a doua pe teren

Steliştii au evoluat în următoarea formulă de echipă: Stăncioiu – Simion, Pleaşcă, Filip, Momcilovic – Teixeira, Achim – Jakolis, Benzar, De Amorim – Alibec (cpt). Dupa pauză, Andrei Vlad l-a înlocuit pe Stăncioiu în poartă.

Steaua amicale. FCSB începe noul sezon pe teren propriu cu FC Voluntari, meci care se va disputa duminică, de la ora 21:00 pe Arena Naţională.