Carousel hot news

STEAUA. Au pus ochii pe un brazilian de 1,6 milioane €!

Lucian Filip a fost eroul Stelei în meciul cu Rio Ave. Portughezii au condus de două ori, dar campioana României a reuşit de fiecare dată să egaleze, ultima dată în minutul 94! Roş-albaştrii...
08.11.2014 | 00:15
Tarantini,Lukasz Szukala,Marcelo,Fernando Varela

Lucian Filip a fost eroul Stelei în meciul cu Rio Ave. Portughezii au condus de două ori, dar campioana României a reuşit de fiecare dată să egaleze, ultima dată în minutul 94! Roş-albaştrii au obţinut un punct de aur, care s-ar putea dovedi decisiv în economia calificării în primăvara europeană. Keşeru a avut din nou o evoluţie de senzaţie, iar golul marcat a fost unul dintre cele mai frumoase reuşite de el în acest sezon. În afara lui Claudiu şi Filip, un alt fotbalist a avut o evoluţie impresionantă. Nu de la Steaua, ci de la Rio Ave!

Îl transferă Gâlcă la Steaua?

Diego Lopes a reuşit o “dublă” în poarta lui Arlauskis, iar prestaţia sa a atras atenţia mai multor formaţii. Conform surselor FANATIK.RO, Gâlcă a fost încîntat de evoluţia mijlocaşului brazilian, iar după partidă a cerut mai multe date despre fotbalistul lui Rio Ave. Dacă transferul s-ar perfecta, Diego Lopes ar avea mult de tras pentru a obţine un loc de titular în Ghencea. Asta pentru că Steaua are la linia mediană fotbalişti consacraţi precum Chipciu, Tănase, Popa sau Stanciu. În minutul 35, Lopes s-a demarcat excelent în careu şi a marcat cu o lovitură de cap, iar cu 13 minute înainte de final l-a executat cu sînge rece pe Arlauskis de la punctul cu var.

FOTBAL:RIO AVE-STEAUA BUCURESTI, LIGA EUROPA (6.11.2014)

Mai are contract încă trei ani şi jumătate

În vîrstă de 20 de ani, Diego Lopes a început fotbalul la Palmeiras, după care a trecut la Benfica, unde a evoluat timp de cinci ani. La Rio Ave evoluează din 2013, a bifat 81 de partide şi a marcat de şapte ori. Diego Lopes este cotat la 1.6 milioane de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt.de. Contractul său cu gruparea portugheză expiră în vara lui 2018.

80 de minute a evoluat Lopes în partida retur cu Steaua, fiind înlocuit la scorul de 2-1 pentru Rio Ave

PARIU FARA RISC de pâna la 150 Ron la Unibet! Fa-ti si tu un cont acum!